Як підготувати квартиру до оренди?

Нерухомість на вторинному ринку допоможе заробити не тільки при перепродажі. Найбільш вигідний варіант – це здача квартири. Вторинний ринок користується попитом серед орендарів, які готові платити хороші гроші за житло з повним технічним оснащенням і інтер’єрним оформленням.

Через сайт DOM.RIA квартири помісячно здати не складе труднощів. По-перше, цей сайт пропонує детальний варіант публікації оголошень. По-друге, саме сюди йдуть орендарі, які розраховують на довгострокове і безпечне співпрацю. Це можливість для орендодавця знайти для себе наймача, який не завдасть проблем.

П’ять правил безпечної угоди

Здача житла не стане проблемою, якщо врахувати деякі нюанси:

 • Договір купівлі-продажу обов’язковий. Цей документ регламентує правила поведінки співпрацюють сторін. Орендодавець може вказати вимоги, які повинні виконуватися в беззаперечному порядку. Їх порушення дає можливість анулювати угоду.
 • Акт прийому передачі майна стає гарантією. Якщо наймач щось зашкодить, він буде зобов’язаний усунути ці неполадки за свій рахунок або, в крайньому випадку, оплатити компенсацію.
 • Фіксація дати платежів і штрафних санкцій. У договорі можна вказати, на яких умовах проводиться оплата і що відбувається, якщо орендар не переводить гроші в зазначений термін. Це допомагає не опинитися в руках шахраїв і не втратити квартиру через побутових аварій.
 • Перевірка паспортних даних. Навіть якщо орендар виглядає чесним, потрібно перевірити його по базах правоохоронних органів. Саме таким способом на чисту воду виводяться шахраї.
 • Заборона суборенди. Орендодавець має право вказати вимоги щодо здачі приміщення третім особам. Крім того, в договорі можна прописати правила, за якими інші сторони не зможуть перебувати в квартирі.

Як зробити націнку?

При здачі оренди на тривалий термін наймачі намагаються отримати знижку. Щоб не дати аргументів на користь зниження ціни, орендодавець може заздалегідь підготувати квартиру на топ-рівні:

 • Косметичний ремонт з дизайнерським ухилом. Сьогодні елітних матеріалів можна знайти багато альтернатив. Зокрема можна вибрати лінолеум з цікавим малюнком, який буде повторювати преміумний ламінат і паркет. Нова косметика піднімає ціну на квартиру в кілька разів.
 • Купівля нових меблів. Мова не обов’язково йде про дорогі кухонних гарнітурах і стінках. Головне, щоб ці меблі не виглядала старою і пошарпаної. Таким способом навіть вторинка перетворюється в новобудову.
 • Ремонт побутової техніки. Чим більше медіа та побутових пристроїв представлено в житлових приміщеннях, тим краще. Позичальник отримує житло з усіма зручностями.
 • Налагодження елементів інженерної системи. Це стосується водопроводу, каналізації, газу і проводки. Відсутність стирчать проводів і якість його функціонування всіх комунікацій допомагає уникнути конфліктних ситуацій.
 • Купівля постільної білизни та інших аксесуарів. Можна підготувати квартиру під ключ. Наймачеві не доведеться возитися з власними речами і витрачатися на постільні комплекти, подушки і рушники.

Важливі зовнішні чинники

Під час публікації оголошення не варто забувати про те, що націнку можна зробити за рахунок зовнішніх факторів. На ці аспекти варто звернути увагу тим, хто не може дозволити собі проведення ремонту в старій п’ятиповерхівці.

Квартиру можна здати в оренду задорого в наступних ситуаціях:

 • Місцезнаходження поруч з вокзалом або аеропортом. Ці квартири зазвичай здаються на добу. Це житло знімають ті, хто приїжджає в місто на кілька днів, по діловим зустрічам або в туристичних цілях. Тут інтер’єрне оснащення приміщень вже не грає особливої ​​ролі. Головним стає близькість до транспортних розв’язок.
 • Розташування поруч з торговими центрами, школами, дитячими садами. Це житло користується попитом серед молодих сімей. Рідко, коли вдається знайти багатокімнатну квартиру поруч зі школою, дістатися до якої можна за пару хвилин.
 • Місцезнаходження поруч зі станцією метро і зупинками громадського транспорту. Це оптимально для тих, кому добиратися на роботу потрібно на інший кінець міста. Чим менше шлях до основних артерій міста, тим краще.
 • Не менш важливим в останні роки стає питання екології. Вторинний ринок зручний тим, що тут представлені будинки, поруч з якими вже протягом багатьох років діють невеликі парки. Новобудови в основному зводяться як бетонні коробки, простір від навколо яких залито асфальтом.

З пошуком наймача зазвичай проблем не виникає. Справа в тому, що вторинка, оформлена на топ-рівні, завжди викликає попит. Тому орендодавцю залишається тільки перевірити майбутнього партнера і переконатися в тому, що це не шахрай, а відповідальна особа.

Comments