Музичні гурти з Чернівців, про які треба знати кожному

Місто Чернівці – справжній рай для талантів. Це місто буквально притягує до себе своєю неймовірною романтичною атмосферою і надихає молодих людей на творчість, розповідає сайт chernivtsi-trend.in.ua. До вашої уваги – перелік музичних гуртів-вихідців з нашого міста, що створюють свої композиції з особливим натхненням – таким, що може з’явитися лише у чернівчан.

“Полюси”

5

“Полюси” – один з найпопулярніших сьогодні музичних гуртів, що з’явилися в Чернівцях. Це український сучасний поп-рок гурт, що виконує свої композиції з елементами брит-попу. Чимало слухачів знайомі з творчістю групи завдяки пісням “Ваш абонент”, “Казка”, “Кохай”.

Хлопці виступають на сцені ще з 2005 року, коли заснували свій гурт. За понад п’ятнадцять років творчої діяльності колектив випустив два знакових альбоми і продовжують свою творчість і надалі. А все почалося зі звичайного учнівського колективу, коли хлопці просто прагнули грати на шкільних дискотеках. Та вже з першої пісні (“Ваш абонент”) популярність хлопчачого колективу вийшла за межі рідної школи і навіть за межі міста. Композиція дуже швидко розлетілася по всіх куточках України і дуже швидко їх почали запрошувати на концерти в різних українських містах.

Чому така назва? Фронтмен гурту розповідав журналістам, що придумав її буквально за декілька хвилин до початку першого виступу, коли йому спало на думку те, що всі учасники гурту – абсолютні протилежності один одному, мають різні смаки та вподобання. Об’єднувало хлопців лише одне – міцна дружба та бажання вдосконалюватися.

“Серцевий Напад”

2

“Серцевий Напад” – ще один популярний сучасний гурт, що з’явився в Чернівцях. Це український поп-панк гурт, створений 2004-го року у самому серці Буковини. Гурт справедливо вважають однією з кращих поп-фанк формацій України.

Як і багато інших популярних українських гуртів, “Серцевий Напад” брав свій початок зі студентського звичайного колективу – спершу це був звичайний акустичний проєкт, учасники якого виступали перед студентами різних факультетів. Тоді хлопці почали записувати перші демо-версії своїх композицій і у них з’явилося бажання купити професійні інструменти – вмовили батьків і довели всім, що з їхньої ідеї може вийти справді щось путнє.

Перші репетиції гурту відбувалися у стінах гаражного приміщення – гурт активно займався репетиціями і почав записувати перші пісні, як результат – дуже швидкий старт виступів на сценах. Згодом – і перший альбом, у записі якого хлопцям допомогли інші молоді виконавці – колеги з Рівного, учасники гурту “Брем Стокер”, які запропонували їм записатися на своїй студії.

Перший альбом гурту – “Дорослі діти” – вийшов у 2007-му році, однак його вважають неофіційним, бо важко було знайти лейбл. Тому пісні в цьому альбомі хлопці просто виклали в Інтернет, аби всі охочі могли прослухати і дати свою оцінку творчості колективу початківців.

Вже наступні альбоми хлопців були офіційними і спричинили справжній фурор в українській музичній творчості. Сьогодні колектив вважається кращим серед усіх вітчизняних поп-панк формацій України за версією журналу “ЮА РОК: Музика-Доступна”.

“БіоНік”

3

Схоже, Чернівці – чудове місто для створення рок-гуртів, чи не так? Наступний гурт родом з нашого міста також виконує свої композиції у жанрі рок-музики, і це – гурт “БіоНік”. З’явився рок-гурт “БіоНік” у Чернівцях у 2002-му році.

Ініціатива створити такий гурт виникла у барабанника Олександра Істратія. Перша композиція гурту – пісня “Марево”, яку було записано на студії Олексія Кухарського. Ще з часом вийшли наступні дві пісні – їх відправили до столиці. Київські продюсери прослухали композиції молодих хлопців і їм прийшло до вподоби те, що вони почули. Опікуватися молодим колективом рокерів з Чернівців взявся продюсер Юрій Фальоса – однак співпраця довго не тривала, адже хлопці розірвали договір через співпрацю Юрія Фальоса з російською співачкою Мікою Ньютон.

Прославилися хлопці з Чернівців у 2006-му році завдяки відео на пісню L’amour de trois. Дебютний альбом хлопців з однойменною назвою, що відповідає назві гурту, з’явився у 2007-му році і до нього увійшло чотирнадцять композицій.

“Stelsi”

7

Наступний гурт з Чернівців, який вартує уваги слухачів, це колектив “Stelsi” – популярний український гурт, заснований 1999-го року в серці Буковини. Колектив було створено з метою популяризації української електронної музики – справа в тому, що на той час в Україні не було музичних гуртів, що виконували саме електронну музику, і тому учасники гурту вирішили презентувати загальній публіці синтетичний бік сучасної музики.

Гурт дуже швидко гучно заявив про себе і не лише в межах рідної країни – деякі гурти виконавців було видано у Німеччині та Нідерландах, а композиції цих альбомів тривалий час були в топі німецьких та голландських чартів. Колектив творив чудову унікальну музику, в якій домінували мотиви Центральної Європи та Сходу. Тому хлопці придумали зробити щось нове – і зробили в електронній музиці переворот – наблизили електронний жанр до українського фольклору.

З 2005-го року колектив зосереджується на випуску нових пісень у стилі електро-фольк. Перша платівка у цьому стилі отримала назву “Там”. Закріпили цей стиль остаточно в альбомі “Товариство з безмежною відповідальністю”. Музичні композиції гурту складаються з семплів та фрагментів українських автентичних пісень та казок в електронному обрамленні, притаманному для цього гурту.

Гурт має унікальне яскраве обличчя і має свій неповторний стиль, через який його легко впізнають з-поміж інших гуртів, що виступають в жанрі електронної музики. Хлопці зробили справжній прорив в жанрі електронної музики і вивели українську електронну музику на новий рівень, популяризуючи її далеко за межами своєї рідної країни.

Comments

.,.,.,.