Документалістика для чернівчан: спільний перегляд кіно про права людини

Громадська організація «СТАН» організовує спільні перегляди та подальші дискусії документальних фільмів. Участь у події можуть взяти всі чернівчани за бажанням, причому абсолютно безкоштовно. Всього для перегляду обрали 4 фільми, перший з яких буде доступний для обговорення вже цієї суботи, 6 червня. Останній фільм можна буде подивитися та обговорити аж 27 червня. Більш детально читайте у матеріалі на chernivtsi-trend.in.

Онлайн-обговорення відбудеться у межах марафону «В одному човні». Чернівчани зможуть подивитися найбільш знакові стрічки сучасної документалістики, присвячені одній темі – правам людини, ущемлені цих прав сторонніми індивідуумами та пошуках вирішення цієї проблем. Всі стрічки були показані загалу на Фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, який щорічно, з 2003 року, проводять у Києві.

Під час Docudays UA до Києва приїздять кіномитці з Європи, Америки, Азії та Африки. Його метою є сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, засобами кіномистецтва сприяти зміцненню почуття людської гідності у громадян України, надихати їх на активні відповідальні дії задля побудови демократичного суспільства.

Теми кінодискусій та фільми, які будуть демонструватися:

  • 6 червня 19:00 – З якими порушеннями прав та психологічними викликами зіштовхуються постраждалі від військових конфліктів. Фільм «Гірчиця в садах».
  • 13 червня 19:00 – Збереження архітектурних пам’яток. Фільм «Колір фасаду: синій»
  • 20 червня 19:00 – Активізм в Україні: приховані загрози. Фільм «Ти, б**, рота закрий!»
  • 27 червня 19:00 – Як захистити дітей від булінгу. Фільм «Булер».

Всі фільми були високо відзначені на Фестивалі, їхня художня і соціальна цінність не викликає сумнівів. Обговорення будуть проводити на онлайн-платформі Zoom, де спочатку учасники отримають посилання на трансляцію, а пізніше повернуться для дискусій. Таким чином у всіх охочих є можливість не тільки познайомитися зі зразками якісної української та зарубіжної документалістики, але й долучитися до обговорення важливої суспільної проблеми.

Comments