“Писанка є елементом нашого духовного життя”: майстриня навчала писанкарству на вулиці Панській у Чернівцях

Писанка є символом свята Великодня і без писанок і крашанок ми собі не уявляємо цього світлого свята. За кілька днів до святкування Великодня, а саме у Великий четвер господині розписують і фарбують яйця та печуть паски, інформує сайт chernivtsi-trend.

Чернівчани змогли абсолютно безкоштовно потрапити на майстер-клас писанкарства, який проводили для усіх бажаючих просто неба. На вулиці Кобилянській, співробітники Чернівецького обласного краєзнавчого музею організували майстер-клас майстрині з писанкарства, бісероплетіння і вишивки Галини Старинської. Майстриня розповіла журналістам chernivtsi-trend про те, що саме розмальовування писанок їй найбільше до душі.

У пані Галини є різні хобі і народна вишивка, бісероплетіння. Майстриня відновлює і старі вироби і створює авторські роботи. Писанкарством жінка почала займатися років 7 тому назад. Вчилася авторка створювати писанки сама.

«Процес мені настільки сподобався, що кожного року перед Великоднем намагаюся написати найбільше писанок, в першу чергу для родини і в мене є багато друзів, яким я це дуже хочу подарувати», – каже Галина Старинська.

На майстер-класі зібралося чимало дітлахів і дорослих, яких зацікавило писанкарство, адже не щодня можна спробувати розписувати яйця за давньою технологією. Для цього треба мати свічку, натуральний віск, писачок, фарби і яйця. На занятті все приготували для бажаючих вчитися і підказали з чого саме почати. Писанки традиційно розписувалися воском, яйця брали сирі, фарбували, а потім запікали у печі, сьогодні можна приготувати їх у духовій плиті.

За словами майстрині найколоритніші писанки малюють на Буковині гуцули, також полюбляють буковинців, як геометричний орнамент, так і символічні розписи з застосуванням рослинних малюнків. Здавна була традиція обмінюватися писанками і дарувати рідним і близьким. Процес виготовлення писанок вважається найскладнішим, але і найцікавішим. Кожний може спробувати розписати писанку, головне – не боятися вчитися творити.

Comments

.,.,.,.