Кінематографічна стрічка: фільми, що знімали в Чернівцях

Кіно важливе, адже в ньому ми самі. Ми радо використовуємо кінематографічну стрічку, щоб розповісти історію про те, хто ми, яке наше коріння, яке повсякденне життя. Кіно дає нам змогу зрозуміти культуру і людей, побачити краєвиди рідних земель, розкрити їх.  І все ж  не так легко знайти місця, які чудово виглядатимуть в кінострічці. Буковині тут неабияк пощастило, адже вона зуміла привабити не одного режисера, який сміло втілив ідею свого шедевру в Буковинському краю, пише chernivtsi-trend.in.ua.

«Балада про доблесного лицаря Айвенго»

Легендарна екранізація роману Вальтеру Скотта з неймовірними баладами Володимира Висоцького. Англія 12 століття, жорсткий та романтичний світ. Світ прекрасних дам, лицарських турнірів, політичного безладу. Принц Джон з недобрими намірами захопив владу над країною, але прибічники короля Річарда не можуть з цим  змиритися. На допомогу вирушає лицар Айвенго, який прагне відновити справедливість та своє чесне ім’я. Ну і звичайно, куди ж без безстрашного Робін Гуда зі своїми побратимами.

Фільм з’явився у прокаті в 1982-му році і з фантастичною швидкістю підкорив серця радянських дітей, а у 1983-му ця стрічка стала лідером прокату( була на 9-му місці). Легендарну стрічку знімали саме на Буковині, у Хотинській фортеці, хоча декілька епізодів є і з Кам’янець- Подільської фортеці.

У фільмі прозвучали чотири з шести пісень Володимира Висоцького, написані для кінострічки «Стріли Робін Гуда», які спочатку не ввійшли до первісного варіанту (дві балади відсутні у зв’язку із невідповідністю сюжету фільма). При пізнішому переозвученні пісні повернули. Таким чином, на сьогодні в обох фільмах — як у «Баладі про доблесного лицаря Айвенго», так і у «Стрілах Робін Гуда» — звучить однаковий набір пісень із незначною різницею.

«Білий птах з чорною ознакою»

Якщо продовжувати тему радянської кінострічки,  то варто згадати і цей фільм. Вітчизняний кінорежисер Юрій Іллєнко втілив задум трагічного фільму, в основі якого не менш трагічна історія сім’ї Дзвонарів. Голод тридцятих років, тотальна румунізація населення і цілковите зубожіння буковинського народу. Все це змушує людей робити божевільні вчинки. Голова сім’ї Дзвонарів продає своїх синів у батраки. Сварки, протистояння, арешти, пошуки кохання – всі ці події знімалися в українському селі біля річки Черемош.

Завдяки Івану Миколайчуку, який є автором первісного задуму, замість вже такого звичного гоголівського абсурду та ще більш незвичних алегорій – перед нами відкривається зовсім інший світ. Похмура, прадавня гірська містика і рефлексія з боку ще такої болючої і всеохоплюючої теми історичного періоду.

На питання журналістів, хто і чого завинив з його героїв Юрій Іллєнко не спішив відповідати. Мовляв колективна розплата за гріхи предків чекала всіх, хто розгнівив вищі сили…

«Тіні незабутих предків»

Зйомки цього фільму відбувалися в серці Буковинського краю – в Чернівцях, крім того без кадрів з Чернівецького національного університету не обійшлось.

Режисер Любомир Левицький втілив задум молодіжного містичного трилеру, який з’явився на екранах  в 2013-му році. Втілення віри давніх буковинців у містичні вищі сили, детектив та й просто фільм жахів. Неабиякою важливою сюжетною лінію з’являються постаті карпатських  мольфарів,  про яких складено і написано багато легенд.

Особливістю цього фільму стали події, які зображують інноваційний світ і містичне середовище одночасно. З одного боку  ти студент знаменитого університету,  а з іншого мисливець за духами у буковинських лісах.

Реліз фільму відкладали двічі. Проте, пізніше стало відомо про рішення творців пересунути випуск картини. Наступною датою виходу мало стати 19 вересня. Однак, прем’єру знову було відкладено, цього разу вже остаточно, на 14 листопада 2013 року.

І хоч фільм зібрав чимало позитивних відгуків, негативні теж знайшли своє місце. Та тим не менш, сучасна дзеркальна екранізація все ж залишила вагомий культурний слід в історії  Чернівців.

 « Гніздо горлиці»

В 2016 році на екранах з’являється  ще одна стрічка відзнята на Буковині. Повнометражний фільм про трудові міграції, які виникли Буковинському краю.

Головна героїня, в якої здається є  найбільше щастя – коханий чоловік,  красуня-донька, зовсім не відчуває себе щасливою. Дочка героїні підростає і потребує більшого, а чоловіка через  серйозні проблеми на роботі звільнено, тому жінка зважується на відчайдушний крок – покинути все і поїхати в «сонячну країну» Італію на заробітки.

В кінці вона повертається до рідного дому,  на Буковину, але щастя в її очах попри роки  роботи на чужині не з’являється. А під великим серцем б’ється серце немовля…

Фільм знімали на Буковині, здебільшого в селі Виженка, але також і в Італії.

Стрічка « Гніздо горлиці» перемогла в номінації « Найкращий фільм і отримала «Золоту Дзиґу», статуетку Першої Національної Кінопремії.

«Віддана»

 Фільм, де задіяні понад 30  акторів, та понад 50 акторів масових сцен відзняла українська режисерка Христина Сиволап, за мотивами роману Софії Андрухович. Інша назва фільму « Фелікс Австрія».

19 століття, австро-угорська на той час Україна, події, що відбуваються у місті Станіславі( Івано- Франківську). Одну з наймасовіших сцені знімають в стінах музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської.  Коштів на відтворення вікторіанської  епохи з багатьма детальними подробицями, зокрема умовного поділу суспільства, пішло чимало, однак знімальна група разом з акторами зуміла відтворити переконливу атмосферу того часу. Фільм вийшов у прокат в 2020-му році.

Львів’яни стали першими, хто зміг побачити фільм  на екранах кінотеатрів в Україні. Відбулося це 11 січня 2020 року,  Варто зазначити, що до фільму не увійшли деякі сюжетні лінії з роману,  деякі речі навпаки з’явилися, хоча, що режисерка, що авторка роману наполягають на тому, що порівнювати книгу та фільм не треба.

Не можна не згадати і саундтрек до  фільму, яким стала пісні поп-діви Тіни Кароль і солістки рок гурту the Hardkiss Юлії Саніної, а кліп знятий режисеркою фільму  на сьогодні  зібрав більше 13 млн переглядів, що вказує не неабияку зацікавленість аудиторії.

Comments

.,.,.,.