На Буковині відзначили 70-річчя композитора Володимира Івасюка

Сьогодні, 4 –го березня легенді, буковинському композиторові Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років. У Кіцмані, звідки походить родина композитора, на площі у центрі міста, еліта Буковини, школярі та молодь разом виконали славнозвісну «Червону руту», інформують у прес-службі Чернівецької ОДА, повідомляє сайт Сhernivtsi-trend.

На Буковині цьогоріч масштабно відзначають день народження українського композитора, автора понад 100 пісень і зокрема легендарної «Червоної рути».

Відзначили цю круглу дату і виставкою творчих робіт, мистецьким вечором та навіть турніром з баскетболу.

Мистецький вечір «Я ще не все тобі сказав» зібрав рідних, друзів та прихильників творчості композитора. Рідна молодша сестра Володимира Івасюка пані Оксана Івасюк  подякувала мешканцям Кіцманя за те, що всім серцем бережуть пам’ять про свого земляка.

 «Якби він зараз був з нами, він писав би великі епічні твори – симфонії та опери…», – наголосила Оксана Івасюк під час концерту.

Помер Володимир Івасюк молодим і повним сил музикантом, тому завжди залишається для нас молодим та усміхненим.

Івасюк виріс у родині інтлігентів з Кіцманя, які потім переїхали жити до Чернівців. Його батько Михайло Івасюк був відомим буковинським письменником. Він розвивав дітей у різних напрямках, тому змалку Володимир Івасюк цікавився і музикою і малюванням, а для навчання обрав собі медінститут, хоча пізніше його відрахували. Але все ж усі захоплення залишилися позаду, коли музичні твори композитора отримали всенародну славу. Володимир Івасюк не лише розвивав власний талант, але і підтримав багатьох буковинських молодих виконавців, таких як Софію Ротару, Василя Зінкевича, Назарія Яремчука. Однією з найпопулярніших пісень «Червона Рута» стала у виконанні композиції Софією Ротару.

Загинув співак трагічно- його знайшли повішеним у лісі.

 Його мелодії та пісні назавжди залишаються у наших серцях. У Чернівцях 13-го вересня щороку молодь збирається на Театральній площі, щоб заспівати «Червону руту» у той день, коли її вперше виконали на українському телебаченні.

 

 

Comments

.,.,.,.