Виставка Олексія Леонова у Чернівцях

У Чернівцях відкрили виставку робіт відомого українського скульптора Олексія Леонова, члена спілки художників України. Експозиція розташована у культурно-просвітницькому центрі «Агні» (вулиця Руська, 222), де вже не вперше автор представляє свої роботи на огляд чернівчан, пише chernivtsi-trend.in.ua.

Взагалі Олексій Леонов – знаний майстер скульптури не тільки в Україні, його шанують і вітають у багатьох країнах світу. Це не дивно, адже тематика робіт – незвична, а стиль ліпки –унікальний. Всі експонати виставки об’єднані однією ідеєю і темою – релігія, тож усі охочі можуть  насолодитися філігранним обробленням, точністю відтворення, вишуканим втіленням думки у скульптурах Ісуса, Марії, Будди тощо.

Сам автор пояснює техніку і стиль виконання наступним чином: «Моя концепція творчості побудована на одній цілі – об’єднання людей на ґрунті вічних цінностей, високих звершень людського духу, сенсу життя. Краса – це основа життя у всіх світах, тож я намагаюся виразити прагнення до краси».

Художня творчість Олексія Леонова – це не ціль, а спосіб вираження його пошуків духовного знання. Джерелами натхнення для нього є священні образи всіх епох і народів: знакові особистості Стародавнього Єгипту, Ассирії, Індії, Китаю, візантійський і древньоруський іконопис. Через це постійне звернення до найкращого у людській історії, людям, які на власному прикладі показали висоти духовності.

Майстер має свій неповторний творчий стиль. Художник працює з шамотною глиною, яка полюбилася йому своїми «живими якостями» – матеріалом більш теплим, ніж класичний мармур або гіпс. Техніка шамоту дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення і зближує її з технікою олійного живопису, при якій твір від задуму до завершення створюється самим автором.

Зараз у культурно-просвітницькому центрі «Агні» розміщено близько тридцяти робіт пана Олексія, тож кожен охочий може поглянути і особисто переконатися у їхній неймовірній красі та високій одухотвореності.

Comments

.,.,.,.