У Чернівцях можна обміняти непотрібні речі: відкрита вечірка-обмін

Якщо у вас у комірчині завалялося трішки не використовуваних речей, а викинути на смітник не підіймається рука, вчиніть розумно і подаруйте предметам друге життя – віддайте тим, кому вони пригодяться.

У Чернівцях 2 лютого відбудеться відкрита вечірка «Reuse party», на якій кожен охочий може обміняти будь-які свої речі на те, що принесуть інші люди. Або ж просто залишити і надати можливість іншим забрати вашу річ додому. Іншими словами, завітайте на вечірку-обмін, пише chernivtsi-trend.in.ua.

Передісторія натхненної ідеї

Організаторкою заходу є Наталія Жукова, яка ще у січні минулого року заснувала інтернет-спільноту «REюz» у Чернівцях (у соціальній мережі Фейсбук). Там вона закликала містян постити оголошення із пропозиціями обміняти чи безкоштовно віддати застояні в оселі предмети побуту (чи будь-які інші). Оскільки подібна ініціатива мала місце вперше, чернівчани підтримали починання пані Наталії та з радістю доєдналися до так званого флешмобу. Відтоді нових власників знайшло для себе немало речей, які навіть у хорошому стані ніяк не могли пригодитися старим господарям.

Тож один рік позаду, і Наталія Жукова вирішує організувати у місті локальний пункт обміну, куди охочі можуть принести і забрати з собою будь-що. Відбудеться вечірка по вул. Щербанюка, 48-А (приміщення офісу ГО «Захист»), розпочнеться о 15:00.

Авторка ідеї розповідає, що вона сама мала досить багато коробок із непотрібними речами, які, тим не менш, перебувати у хорошому стані, і могли стати у нагоді іншим людям. Роздавши знайомим все, чого ті потребували, знайшла у соціальній мережі Фейсбук всеукраїнську групу «REюz». Таким чином змогла ще дещо пороздавати, відправляючи поштою у різні міста і села України. Проте далеко не кожен хотів витрачати гроші на пересилку, якщо мова йшла про якісь дрібнички. Тож пані Наталія взяла ситуацію у свої руки і створила місцеву спільноту безпосередньо для чернівчан. Тепер дім звільнився від звалища іграшок, одягу, всяких побутових дрібним предметів тощо.

Доля ваших речей

обмін

Всі принесені речі можна залишити, а натомість обрати собі щось по смаку і забрати абсолютно безкоштовно. Або ж взагалі нічого не приносити (якщо немає непотрібного), а просто взяти із залишеного. Немає ніяких обмежень. Тому можна вважати захід трішки благодійним, оскільки речі, які не знайшли господарів, будуть відвезені в різноманітні організації (дитячі будинки, дитсадки, притулки тощо), або ж віддані безпритульним. Організаторка закликає також волонтерів, які опікуються багатодітними сім’ями чи малозабезпеченими родинами, відвідати вечірку і теж допомогти тим, хто зараз опинився у скрутному становищі. Лікарні, пункти підтримки, благодійні установи – ваші речі точно не опиняться на смітнику, а будуть радувати потребуючих.

Окрім власне пошуку потрібного, присутні зможуть себе зайняти розмовами з однодумцями, чаєпиттям, смаколиками та настільними іграми. Цей захід поки організовують вдруге, проте Наталія Жукова планує зробити його регулярним і традиційним у Чернівцях.   

Comments

.,.,.,.