Буковинка Настасія Марусик, яка мешкає у США презентувала виставку своїх авторських прикрас з бісеру та каміння

Буковинці, яких багато проживає і за кордоном не забувають рідні звичаї і традиції. У Чернівецькому художньому музеї днями презентували книгу «Бісерна терапія» та відкрили персональну виставку дизайнера прикрас з бісеру та напівкоштовного каміння Настасії Марусик, інформує сайт chernivetski.info.

Буковинка за походженням, вже багато років проживає в США, але не байдужа до історії зародження мистецтва бісероплетіння, зокрема вивчає традицію бісороплетіння на Буковині. Сьогодні майстриня також придумує та створює неповторні ексклюзивні прикраси, які є справжніми витворами мистецтва.
Раніше Настасія Марусик також вишивала та вивчала історію буковинських орнаментів у декоративно-прикладному мистецтві. Кілька років тому видала книги “Барви Буковини” та “Буковинське вишиття і ткацтво: знаки-символи”.

Також у 2017 році Настасія Марусик видала першу книжку про буковинські прикраси з бісеру “Стародавні буковинські вироби з бісеру”. Тож книга «Бісерна терапія» вже четверта книга дослідниці та мисткині. Каталог вміщує колекцію прикрас, які автор створила за останні років.
Майстриня зайнялася бісероплетінням у 2013-му році та згодом заснувала студію «Гердан» при Українському інституті модерного мистецтва у Чикаго. Там майстриня навчає улюбленій справі усіх, хто цікавиться цим видом мистецтва. Нанизування бісеру буковинка називає терапією, яка допомагає оговтатися жінці після важких робочих буднів за кордоном.

Книга-альбом “Стародавні буковинські вироби з бісеру” – це перше видання, у якому досліджується давня традиція створення парикрас з бісеру на Буковині. В Україні виходили книги про бісероплетіння, але вони стосувалися окремих українських регіонів.

“Терапією без ліків можна назвати один з найцікавіших видів мистецтва – бісеронанизування”, “В основі моїх творчих робіт закладено традиційний орнамент. На сьогодні працюю в двох напрямках – відродження старовинних зразків та створення авторських робіт, поєднуючи традиції і сучасність”, – зазначає майстриня у каталозі власних творів “Бісерна терапія”.

Comments

.,.,.,.