Як правильно вибрати ключі і для чого вони потрібні

Набір ключів, незалежно від їх кількості, знайде своє застосування не тільки у досвідченого майстра, але і любителя полагодити, підкрутити, відгвинтити. Кожен автомобіліст знає, що без ключів у машини нічого робити. І набагато простіше і вигідніше відразу купити набір ключів.

Види ключів

Найбільш поширеним ключем є ріжковий і називається він так, тому що має робочі елементи у вигляді двох рогів. Звідси і назва, з яким знайомий кожен чоловік. З їх допомогою можна закрутити або відкрутити будь кріпильний пристосування, у якого присутній різьблення і шестигранна капелюшок.

Але це не весь асортимент і різновид їх досить велика. це:

1. Торцеві.

2. Розвідні.

3. Накидні.

4. Комбіновані.

 

Перевага комбінованих ключів – їх простота в експлуатації, а також універсальність. До того ж їх вартість досить низька, щоб забезпечити майстри оптимальною кількістю ключів або купити набір, який прослужить довго і не один рік.

Однак є й недоліки у цього типу ключів – це низька зона зіткнення інструменту з кріпильними елементами, а саме його губок. За рахунок цього можлива деформація країв губ, оскільки кут зіткнення малий, то йде великий тиск на їх вугілля. Це може привести на м’яття кінчиків губ і деформації. Але це може привести тільки в тому випадку, коли додається зусилля вище допустимого значення притиску, яке здатний витримати кріпильний елемент. Тому варто пам’ятати, що висота губок безпосередньо впливає на ймовірність застрягання країв.

Варто також згадати і різновид ключа з точки зору спеціального ударного інструменту. Його застосування також направлено на вигвинчування заржавілих, давно прикипіла гайок. Цьому сприяє щільна одна сторона, яка піддається ударам молотка, кувалди та інших інструментів, що опинилися під рукою. Тому це потовщення має місце по всій його поверхні, щоб уникнути деформації і поломки самого ключа.

Накидні гайкові ключі

Удосконалення звичайних гайкових ключів привела до появи накидних ключів, які завоювали значне місце в арсеналі професіоналів і не пройшло повз увагу профанами різного спрямування.

Важливим ознакою різновиди накидних ключів є розташування кільця – накидний його частини. Це може бути варіант розташування в площині або під кутом. Ключі розташовані в одній площині коштують дешевше тих, чия площину розташована під кутом. Існують також типи накидних ключів як тріскачкові. Спеціальний вид ключів, який використовується для ремонту гідравлічного або механічного механізму – це модель, що нагадує ріжковий ключ, але з отвором, а круглий профіль має проріз.

Всі типи накидних ключів поділяються на кшталт рукоятки, яка буває прямій чи вигнутій. Останні використовуються для роботи у важкодоступних місцях.

Комбіновані ключі

Вони користуються великою популярністю у споживачів, оскільки дозволяє поєднати два види затребуваних виду: накидной і розвідний. У момент ремонтних робіт можна скористатися необхідним універсальним ключем, який точно підійде і допоможе впорається з нелегким завданням.

Розвідні ключі

Це варіант ріжкового ключа, але з можливістю зміни відстані між його губками. Він відноситься до універсальних ключів і часто використовується в побуті.

Для професіоналів такий вид ключа є винятком, вони такими користуються вкрай рідко. Це пов’язано з наявністю ряду недоліків:

1. Зазор губки, який утворюється, заважає виконанню завдання відгвинчування / закручування

2. Високий ступінь зношуваності рухомого механізму і швидкий вихід з ладу інструменту

3. Міцність досить низька, що заважає докласти максимально необхідну силу

4. Забирає багато часу постійна настройка рухомого механізму

Цей ключ стане в нагоді в разі викручування гайок, які були піддані максимальному затягування. В інших випадках варто звернути увагу на інші типи ключів.

Торцеві і торцеві гайкові ключі

Основна характеристика – це наявність поглиблення у формі шестикутника. За допомогою його відбувається максимальний захватки гайки з подальшими маніпуляціями. Як правило, він має форму труби з вигнутим наконечником. З протилежного боку розташована головка, розмір якої відрізняється від протилежної сторони. Існують варіанти моделей з однаковими розмірами.

Торцеві ключі розрізняються наявністю або відсутністю шарніра между рукояткою и голівкою, что в свою черга підвіщує ефективність самого інструменту. У ситуации з сильно затиснуті кріпільнімі елементами застосовують торцеві ключі, Які ма ють Т-форму, у якіх присутности функція Зміни головки.

Ви можете найти в магазині універсальні торцеві ключі з комплектом головок, Які закріплені в рукоятці інструменту. Це дуже Зручний формат для любителів порядку.

Трубчасті ключі

Це окрема група ключів, у якіх пустотіла трубка з шестигранні кінцямі и отвором для установки воротка. Его перевага в возможности вікручуваті різного розміру кріплення. Смороду носячи Назву свічковіх, оскількі прийомних для вігвінчування такоже и свічок автомобіля.

Гайкові ключі з тріскачкою

Дуже популярними останнім часом стали гайкові ключі, які оснащені тріскачкою. Вони мають шестигранний профіль головки і рукоятку. Храповий механізм ручки дозволяє не знімати інструмент з головки болта і продовжувати роботу до потрібного моменту. Механізм має різновиди в залежності від кількості зубів. Максимальна його кількість – 72 шт. Велика кількість зубів впливає на кут повороту, зменшуючи його.

Недолік інструменту полягає в швидкому виході з ладу при максимальних навантаженнях на рукоятку.

Підібрати потрібний ключ або цілий набір ключів можна зайшовши в інтернет магазин. Тут широкий вибір інструментів за доступними цінами.

До того ж у вас є можливість замовити товар з доставкою в будь-яку точку України або забрати самовивозом в Київ.

Comments

.,.,.,.