Фільм “Гніздо горлиці” – одна з найвідоміших стрічок, відзнятих на Буковині

Буковина пишається не тільки неймовірними мальовничими пейзажами, чудовими архітектурними здобутками та захопливою історією, пише сайт chernivtsi-trend.in.ua. На Буковині ще й непоганими темпами розвивається кіноіндустрія і одна з найвідоміших стрічок, які знімали на території Чернівецької області, це фільм “Гніздо горлиці”. Що це за стрічка, як і де її знімали та хто знявся у фільмі – читайте у нашому матеріалі.  

Сюжет про наболілу для українського народу тему – проблему трудової міграції 

1

Стрічка з’явилася в українському широкому прокаті у листопаді 2016-го року – її завданням було розкрити проблему трудової міграції. В центрі сюжету – героїня-дівчина, яка мала чудову сім’ю. У неї було найбільше щастя – коханий чоловік та чудова донька, однак життя не було таким солодким, яким би цього хотілося юній дівчині. 

Дочка героїні підростала і тому потребувала більшого, а в голови сімейства виникли серйозні проблеми на роботі, що привело до звільнення. Головна героїня і сама заробляла кошти, однак її власного заробітку не було достатньо для того, щоб забезпечувати сім’ю всім необхідним. В цей складний час вона послухала поради знайомих – їй сказали спробувати поїхати на заробітку в сонячну, а головне – набагато прибутковішу країну Італію. Не надто довго розмірковуючи, дівчина погодилась. 

Минає час і героїня повертається з італійських заробітків на рідну Буковинську землю. Однак повертається додому не з очікуваною радістю, а з сумом. До того ж, під її грудьми билося маленьке серденько. Та повертатися все ж потрібно було… 

Робота над стрічкою 

2

Над зйомкою фільму працювала команда з кількох людей – режисера Тараса Ткаченка, оператора Олександра Земляного, сценариста Василя Мельника (і того ж таки режисера Тараса Ткаченка), композитора Стефано Лінтіні та продюсера Володимира Філіппова.  

У стрічці знялося чимало відомих українських акторів – Рима Зюбіна, Віталій Лінецький, Олександра Сизоненко, Микола Боклан та інші.  

Власне, стрічка задумувалася засновниками ідеї як творча інтерпретація – відеовідтворення збільшення еміграції з України, що відбулося останніми роками. Початково над створенням сценарію працював буковинський сценарист, відомий письменник, член Національної спілки письменників України Василь Мельник. Його сценарій став настільки успішним, що його роботу оцінили на церемонії “Коронації слова-2012”. Та в процесі зйомки сценарій до стрічки декілька разів змінювався. 

Відбувалися зйомки стрічки і в Україні, на Буковині (це були здебільшого села Виженка та Виженця, місто Чернівці), і в Італії – тут стрічку знімали в місті Генуї.  

У травні 2013-го року проєкт стрічки представили на Каннському кіноринку, кінокритики досить схвально відгукувалися про саму ідею і вже згодом – про відзняту стрічку, а ще – її нагородили кількома почесними відзнаками: 

  • Національна премія “Золота дзиґа” (найкращий фільм, найкращий режисер, найкраща акторка та актор, найкращий художник та сценарист); 
  • Міжнародний кінофестиваль Мангейм-Гайдельберг (приз екуменічного журі); 
  • Одеський міжнародний кінофестиваль (гран-прі, найкращий український повнометражний фільм). 

Вирішувати, чи вартує стрічка уваги, а чи ні – справа глядачів. Та в будь-якому випадку, вона стане чудовим доповненням до переглянутих досі фільмів, що підіймають питання трудової міграції.  

Comments