Міжзубні йоржики: що це та як ними користуватися?

Гігієна порожнини рота – запорука здоров’я. Дійсно, якщо правильно чистити зуби, користуватися регулярно не тільки щіткою, а й іншими пристосуваннями і полоскати рот після прийому їжі, ризик появи дірок, мікротріщин і неприємного запаху практично дорівнює нулю. У цій статті ви дізнаєтеся все про ефективного інструмента по догляду за зубами – міжзубні йоржики, а також як ними користуватися і чим вони краще зубної нитки.

Що це і для чого?

У кожного з нас в шафці у ванній є зубна паста (порошок) і щітка. У багатьох ще можна побачити засіб для полоскання рота і зубну нитку. Але далеко не у всіх є маленькі щіточки з кольоровими ручками – міжзубні йоржики, які набирають популярності все більше і більше.

Це мініатюрні щіточки зовні нагадують щітки для вій або йоржики, якими миють дитячі пляшечки.

Саме правильний догляд за щілинами між зубів становить 40% загального здоров’я всієї порожнини рота.

Але, на жаль, не всі вміють і знають як використовувати міжзубні щіточки.  Насправді ці інструменти дуже прості і не вимагають особливих знань або практик.

Все, що необхідно – ввести йоржик під кутом в щілину, акуратно його вирівняти і дістати. Можна вважати, що процедура пройшла успішно і наліт видаляється дуже легко.

Важливо знати: не потрібно повторювати такі рухи кілька разів або повертати щітку в одному і тому ж зубному проміжку. Це може пошкодити емаль або ясна.

ершики для зубов

Йоржик або нитка?

Звичайно, багато хто звик до використання зубної нитки після прийому їжі. У деяких вигляд міжзубного йоржика може викликати страх. Але не варто переживати, адже така щітка, на думку багатьох стоматологів, набагато ефективніша і безпечніша зубної нитки.

По правді, один незручний рух рукою і нитка може сильно травмувати ясна. У відкриту рану може потрапити інфекція, що призведе до не дуже приємного лікування всієї порожнини.

До речі, зубною ниткою зручно вичищати лише щілини передніх зубів. Багатьом “дістатися” до задніх доставляє багато труднощів.

Переваги йоржиків:

 • Легкість у використанні;
 • Безпека;
 • Комфорт;
 • Гарний дизайн;
 • Ефективність чистки;
 • Результат.

нить для зубов

Детально про використання

Безсумнівно, перш ніж купувати міжзубні йоржики і бігти підстрибом додому, проконсультуйтеся зі своїм стоматологом. Він підбере кутову або пряму щіточку і покаже як правильно нею користуватися.

Кожна порожнина унікальна і навіть щілини між зубів можуть мати різний розмір, тому звернення до лікаря-стоматолога перед покупкою вкрай необхідно. Адже тільки він зможе підказати якого розміру йоржики потрібні саме вам. Є випадки, коли для чищення проміжків потрібно використовувати кілька щіточок різних розмірів.

Всього процес чищення міжзубних щілин проходить в кілька простих етапів:

 1. Потрібно розмістити щітку в точці, де починається зубний проміжок;
 2. Акуратно, під невеликим кутом, починайте вводити інструмент до центральної лінії зубів;
 3. Не варто застосовувати силу на щітку. Тільки легкий тиск, щоб ввести і вивести інструмент;
 4. Дбайливо виймайте міжзубних щітку з проміжків.

Не варто забувати, що догляд за міжзубними йоржиками не менш важливий, як і за будь-яким іншим пристосуванням для чищення зубів. Запам’ятайте: кип’ятити щітки не можна ні в якому разі, лише промивати під проточною теплою водою.

До речі, не забудьте після чистки зубних проміжків прополоскати ротову порожнину.

Часті питання

 • Деякі вважають, що ці йоржики одноразовий інструмент, але це не так. Після кожного чищення варто тільки промити щітку і просушити;
 • Якщо під час чистки у вас кровоточать ясна – не панікуйте. Таке трапляється, коли на зубах багато нальоту і, відповідно, пішов процес запалення ясен. Вони стають дуже чутливими і можуть трохи кровити;
 • Купити міжзубні щітки в Чернівцях можна в аптеках, спеціалізованих стоматмагазинах або інтернет-майданчиках.

брекеты

Йоржики для брекетів

До речі, міжзубні щітки використовують не тільки для очищення проміжків, але і для догляду за брекетами.

Зараз дуже багато молодих людей носять брекети, але не всі точно знають, як правильно доглядати за ними. Тим більше, що можна використовувати для цього спеціальні йоржики.

Для таких систем щітки бувають трьох видів: конусоподібні, циліндричні і вигнуті. Самі ворсинки на йоржик виготовлені з синтетичного матеріалу і з різним ступенем жорсткості.

Брекети постійно знаходяться в контакті з зубами, тому вкрай важливо використовувати грамотну захист від контактного карієсу.

Головна відмінність звичайних міжзубних йоржиків від тих, які підходять для брекет-систем – це можливість у останніх вичистити не тільки зубні проміжки, але і під дугами.

Для чищення міжзубних щілин використовують техніку “вперед-назад” (як і в звичайних), а для чищення дуг – “вліво-вправо”.

Ніяких особливих навичок вам не буде потрібно, лише та схема, яку рекомендував стоматолог.

Купити йоржики для чищення брекет-систем так само, як і звичайні можна в медтехніці, інтернеті або аптеці.

Використовуйте весь комплекс приладів по догляду за порожниною рота і ваша усмішка буде сяяти красою і здоров’ям!

Comments

.,.,.,.