Майданчики для стартаперів: де чернівчани можуть реалізувати свій потенціал інноватора?

Стартап – це слово, яке чернівчани чують все частіше і частіше в світі бізнесу. Хоча ви, ймовірно, зможете назвати деякі з найуспішніших світових стартапів, такі як AirBnb, Facebook і Uber, місцевим новаторам може бути цікаво, що таке стартап-бізнес, які риси і характеристики притаманні цим і іншим компаніям, що визначає стартапи як на початковому етапі, так і в подальшому, і, важливо, де шукати інвесторів для втілення задумки в життя. На ці та інші питання ми відповімо в нашому матеріалі на chernivtsi-trend.in.

Що таке стартап?

Коли справа доходить до визначення стартапа, є два основних шляхи: ви можете думати про це з точки зору реального бізнесу, або можете зосередитися на дусі і менталітеті. Буквально стартап – це новий бізнес, що розвивається. Однак менталітет стартапа може включати існуючі підприємства, якщо вони діють з тим же відношенням і принципами, на яких були засновані. Які ключові принципи стартапу?

Швидко: будь то прийняття рішень і зміна пріоритетів, зростання і масштабування бізнесу за сконцентрований час, – все відбувається максимально швидко.

Засновники: в той час як команда має значний вплив для великих гігантів бізнесу, стартап – це створення його засновників, зазвичай одного-трьох чоловік, які грають ключову роль в операціях. У засновників є ідея, вони хочуть діяти, щоб викликати зміни на ринку, і прагнуть зробити це невеликою кількістю людей.

1

Фінансування: стартапи, як правило, самі фінансуються або отримують інвестиції від бізнес-ангелів або фірм з венчурним капіталом. Що відрізняє їх від інших джерел фінансування, так це те, що між інвесторами та засновниками часто більше партнерства. Це особливо ймовірно з бізнес-ангелами, які також можуть запропонувати стартапу наставництво або пораду.

Глобальний погляд: одна з ключових відмінностей між стартапом і малим бізнесом полягає в тому, що у стартапу є ідея, яку можна застосувати і продати на глобальному рівні. Навпаки, малий бізнес прив’язаний до певного місця або ринку. Ось чому багато стартапів – це технологічні компанії, продукти або послуги яких вимагають тільки підключення до Інтернету.

Зріст: в той час як стартап може початися з роботи одного або двох чоловік у невеликому масштабі, бізнес, який прагне до швидкого зростання і масштабування для обслуговування великого ринку, є стартапом.

Обмеження: будь то ресурси, розмір, час (або комбінація всіх трьох), стартапи – це ощадливі операції.

2

Новизна: хоча визначення стартапів з часом змінилося, всі ж згодні з тим, що стартап – це новий бізнес. Наскільки нове може варіюватися – як правило, бізнес в перші кілька років торгівлі (максимум близько п’яти років) вважається стартапом.

Рішення проблем: одна з основних цілей стартапу – вирішити проблему за допомогою нового або кращого продукту або послуги, ніж те, що є в даний час. Це часто означає роботу без чіткого шляху або рекомендацій для досягнення успіху.

Зареєстрований бізнес: деякі кажуть, що для того, щоб бути стартапом, ви повинні бути офіційно визнаним бізнесом, незалежно від того, чи є у вас всього один член команди або десять. Без необхідних документів і бізнес-статусу це всього лише ідея.

Командна культура: хоча є деякі суперечки про те, скільки членів команди має бути в стартапі, всі згодні з тим, що це малий бізнес, де кожна людина, а також команда колективно мають прямий вплив на бізнес.

3

Невизначеність: у будь-якому новому бізнесі так багато невідомого, особливо це стосується стартапів. Часто це дозволяє проводити експерименти, а також дає відчуття нестабільності; все може змінюватися щодня. Ризик і невдача є центральними для стартапів – при випробуванні такої кількості ідей і концепцій деякі з них будуть працювати, а деякі – ні.

Як визначити стартап

Беручи до уваги все перераховане вище, варто зазначити, що зміни мають ключове значення для початківця бізнесу. В цьому є відчуття переходу і тимчасового характеру, оскільки з часом стартап може розширитися або бути купленим іншою компанією.

Таким чином, складно сказати, що стартап – це однозначно та чи інша справа, за винятком того, що потрібно підкреслити, що здатність змінюватися і відрізнятися – це суть стартапу. Енергія, азарт і почуття можливостей пронизують стартапи, а також почуття, що будь-що непередбачене може трапитися.

4

Як концепція стартапів змінювалася з плином часу

Словник пропонує два визначення стартапа. Говорячи британською англійською, це невеликий бізнес, заснований нещодавно. У США визначення трохи відрізняється: це слово відноситься не тільки до нового бізнесу, але і до завдань, пов’язаних зі створенням нової компанії.

Хоча ви можете подумати, що стартапи – це звичайне явище, існують більш ранні приклади. У цьому розділі ми розглянемо, як стартапи розвивалися з плином часу.

  • 1976 – Коли Стів Джобс і Стів Возняк заснували Apple в гаражі в Каліфорнії, можна сказати, що був створений один з перших «стартапів» – як ми їх розуміємо сьогодні.
  • 1990-ті роки – два десятиліття по тому світ був у розпалі буму доткомів, коли багато онлайн-компанії починали і швидко росли.
  • 2018 – конференції, заходи і фестивалі стартапів, що проходять від Монреаля до Турина, від Фінляндії до Намібії, а також по всій Великобританії і США, показують, що стартапи можна знайти по всьому світу в різних секторах.

5

Будучи спочатку тільки новими малими підприємствами, деякі компанії, які технічно переросли свої стартап-коріння, як і раніше називають себе так. Чому?

Згодом сформувався менталітет стартапів, тому термін «робота в якості стартапа» може також відноситися до компаній, які вважають, що у них все ще та ж культура і ставлення з моменту, коли вони вперше почали свій бізнес.

Це ставлення, яке перетинає кордони – і зали засідань – означає, що стартапи (як в буквальному сенсі, так і за духом) можуть ідентифікуватися з цим терміном, незалежно від того, чи розташовані вони в Силіконовій долині в Каліфорнії, на Кремнієвої кільцевій розв’язці Лондона, в спальні, гаражі або десь між цими місцями.

Кращі сайти-інвестори для стартапів

Якщо ви шукаєте список кращих стартапів, ми знаємо, що ви, можливо, якийсь час придивлялися. Як дізнатися, що працює краще за все? І як ми можемо скоротити вам час, який потрібно буде витратити на пошуки в Інтернеті, щоб знайти заслуговуючі на довіру сайти зі списком стартапів? Ці два питання приводять нас до наступного розділу статті. Залишайтеся тут, якщо хочете дізнатися більше!

6

Як працюють каталоги автозавантаження

Каталоги стартапів мають ту перевагу, що показують конкретні початківці компанії як рішення потреб користувачів. Оскільки створення трафіку на ваш веб-сайт означає ведення бізнесу, веб-сайти пошукових систем не тільки допомагають у створенні мереж, але також в обміні посилань між веб-сайтами. З огляду на, що кожне голосування за сайт підвищує рейтинг цієї компанії в базах даних пошукових систем, перераховуючи свій бізнес в каталогах, ви забезпечуєте собі більш швидке знаходження.

З точки зору клієнта, виявлення нового підприємства, зазначеного на веб-сайті каталогу, просто дає більше впевненості в тому, що пропонована послуга або продукт є законним, і що будь-які дії за контрактом будуть здійснюватися із зазначеним або довіреним постачальником послуг.

AngelList

Самі AngelList клянуться, що AngelList Venture володіє «активами під управлінням більш ніж на 1 мільярд доларів і 23 єдинорогами в портфелі, включаючи Lime і Robinhood».

Само по собі це не обов’язково позитивно, але, тим не менше, якщо дані зацікавлять вас, більше 75% стартапів, які оголосили про початкове фінансування від провідних світових інвесторів за останні два роки, залучили, найняли або запустили на AngelList або Product Hunt.

7

Правда в тому, що популярність AngelList залежить від того, хто судить. В якості платформи, яка пов’язує підприємців з бізнес-ангелами, можливість побачити AngelList таким, яким він є, приносить певний прибуток. Коротше кажучи, це платформа, яка буде використовуватися для спілкування (і досить надійна для сторін, які вона з’єднує в своїй категорії). І це не обов’язково спосіб позиціонувати компанію з точки зору інвестиційних методологій або переваг. При правильному використанні, яке включає в себе відмову від лицемірства, що доступ до AngelList значно полегшить вам важкий шлях, ви не так багато втратите, маючи обліковий запис у них.

KillerStartups

Крім лістингу для стартапів, KillerStartups пропонує навчання та інші інструменти в основному для власників веб-сайтів і підприємців. Їх оцінка, запущена ще в січні 2007 року, становить від 1 до 2 мільйонів доларів, і, можливо, не буде дивно, якщо ваш стартап буде вказано і розглянуто без ваших дій, оскільки, як повідомляється, веб-сайт бере участь в зусиллях по охопленню, що виходять за рамки активного лістингу власниками компаній.

My StartUp Tool

My StartUp Tool, який базується за межами Великобританії, є не тільки списком стартапів сам по собі, але і сервісним інструментом для відправки стартапів, що означає, що сайт «відправляє ваш сайт в найкращі місця для стартапів», допоможе вам привернути увагу, поліпшити SEO і залучити більше клієнтів».

8

Фактично, на самому веб-сайті прямо вказано, як вони будуть вручну відправляти ваш стартап в усі каталоги, які мають відношення до вас, і ідея полягає в тому, щоб зробити це, заповнивши одну-єдину форму.

Однак з точки зору ціни в даний час ця послуга відправки доступна по 3 різним варіантам, які розрізняються за кількістю відправлень залежно від цінового діапазону, причому найдорожчий варіант доступний тільки для компаній з додатками. Що стосується підтвердження, ви отримуєте його кожен раз, коли вони відправляють ваш стартап в каталог, який робить їх доступними, або вони відправлять знімок екрана як доказ. Все це супроводжується іменами користувачів і паролями для кожного профілю каталогу.

Product Hunt

Відоме як місце, де технологічні компанії запускають нові продукти. Також це майданчик для венчурних капіталістів для пошуку нових бізнес-ідей. Заснований ще в 2014 році, всього через два роки Product Hunt був проданий AngelList за 20 мільйонів доларів (пам’ятаєте верхню частину списку?). Сайт в основному відомий тим, що зосереджений на останніх додатках, веб-сайтах, обладнанні і технічних новинках. Якщо ви займаєтеся ігровим бізнесом, це також може бути хорошим місцем для позиціонування вашого бізнесу, оскільки він дійсно перебуває серед кращих каталогів.

9

Reddit

Reddit сповнений сабреддітами, такими як Reddit Startup Ideas. Як в основному сайт соціальних новин, контент Reddit працює з просуванням і куруванням через систему голосування зареєстрованих учасників, що в даний час складає близько 368 тисяч чоловік. Заснована ще в 2008 році, Reddit дозволяє людям ділитися посиланнями на стартапи та інформацією. Фактично, доступна інформація на цьому сайті в основному націлена на запуск успішного бізнесу, який, крім іншого, включає інтерв’ю з засновниками.

Мудрі слова на завершення

Можливо, до сих пір ви задавалися питанням, чому дійсно важливо, в якому каталозі ви розміщуєте свою компанію. Крім простих витрат вашого часу, ми не хотіли б завершити цю статтю, не сказавши жодного мудрого слова.

Візьміть до уваги, як Google працює з точки зору спаму на веб-сайтах, ранжирування і відстеження. Коли Google виявляє спам на веб-сайті, якого в деяких каталогах запуску може бути занадто багато, він дає їм низький рейтинг. Це означає, що уявлення бізнесу не матиме ніякого значення. Навпаки, вашій діловій репутації може перешкодити появі на сайтах, що містять спам, що може безпосередньо вплинути на ваш власний рейтинг з точки зору веб-сайтів. Тому слід завжди ретельно перевіряти авторитет домену компанії на веб-сайті (DA), і намагайтеся триматися подалі від веб-сайтів, які були позначені як спам.

Comments