Фільтри-глечики для води насправді працюють? Поради чернівчанам при покупці

Типовою скаргою на водопровідну воду є її смак і запах хлору. Охолодження рідини та залишення її в холодильнику повинно замаскувати аромат, але інший варіант – придбання глечика для фільтрації. Водяні фільтри такого типу стверджують, що зменшують або повністю видаляють хлор і важкі метали, залишаючи у ємності воду кращого смаку та зі здоровішим вмістом. Деякі пристрої можуть перетворювати звичайну водопровідну воду на лужну з рН 8,5-9,5 (водопровідна має рН близько 7).

Загальна характеристика приладу

По суті, всі фільтри-глечики для води різних виробників працюють однаково:

  • мають одноразовий вугільний фільтр;
  • завдяки пористому вуглецю площа поверхні притягує і утримує хлор;
  • важкі метали (такі як свинець і мідь) видаляються за допомогою іонообмінної системи, що притягує позитивно заряджені метали;
  • не претендують на видалення бактерій, тому їх слід використовувати лише на обробленій воді.

Всі глечики вимагають заміни картриджів – термін служби фільтра триває до 300 л, тож це постійні витрати. Старі картриджі можуть містити бактерії, оскільки кожного разу, коли використовується фільтр, у вуглеці залишається трохи води, а також будь-які інші бактерії. Згодом вони потрапляють у воду з вашого фільтра.

Більшості з нас не потрібно зменшувати вміст важких металів у своїй воді. Останній звіт Міністерства охорони здоров’я про питну воду показує, що 97% контрольованих запасів відповідають хімічним стандартам. Проте їх містять водопровідні крани, через які метали можуть потрапляти у питну воду. МОЗ рекомендує промити з холодного крана приблизно 500 мл перед тим, як воду використовувати для пиття, готування або чищення зубів.

1

Безпечне споживання води – запорука здоров’я

Існують фільтри для всього будинку, які очищають всю воду у приміщені. Але установка такої системи може коштувати захмарно. Як правило, це виправдано лише в тому випадку, якщо ваше водопостачання особливо «жорстке», тобто вода має високий рівень мінеральних речовин, що спричиняє накопичення відкладень накипу в сантехніці та водокористувальних приладах.

Існує також одна безкоштовна альтернатива, яка допоможе ще більше зменшити неприємний присмак і вміст хлору – наповнити глечик або будь-яку іншу ємність водопровідною водою і поставити в холодильник. Частина хлору розсіється, а охолодження часто достатньо, щоб замаскувати будь-який залишковий смак. Також допомагає вичавка у рідину лимонного соку.

Перевірте етикетки та переконайтеся, що вони призначені для видалення забруднень, які можуть бути у вашому водопостачанні. Також варто перевірити ціну заправних картриджів – поточні витрати можуть з часом зростати. І не забувайте про наявність сертифікатів. Якщо ви живете в сільській місцевості або маєте власне водопостачання, то може знадобитися більше, ніж глечик-фільтр, адже тваринні відходи та добрива можуть забруднювати підземні води.

Comments

.,.,.,.