Незавидна доля колишнього кінотеатру «Україна» у Чернівцях

До Департаменту економіки, як орендодавця комунального майна, із заявою звернулася релігійна громада церкви «Еммануїл» (християни віри Євангельської п’ятдесятників) із проханням надати в оренду терміном на 10 років нежитлові приміщення за адресою вул. О. Кобилянської, 53 для проведення релігійних обрядів та церемоній. Аби з’ясувати, чому комісія з виділення оренди нерухомого майна рекомендує передати колишній кінотеатр «Україна» релігійній громаді церкві «Еммануїл», читайте матеріал на chernivtsi-trend.

Тяжби навколо приміщення

Відтак це звернення розглянули на засіданні комісії, яку створили відповідно до розпорядження чернівецького міського голови. А це питання вирішили винести на розгляд комісії із виділення оренди нерухомого майна. Комісія надала згоду на передачу в орендне користування релігійній громаді церкві «Еммануїл» терміном на десять років та загальною площею 1198,6 кв. м.

Проте на засіданні не всі підтримали цю пропозицію. Начальниця управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко зазначила, що у неї кардинально протилежна позиція. Окрім цього, начальниця управління культури зазначила, що німецька організація «GIZ» теж має плани на це приміщення.

Для того, аби будівля колишнього кінотеатру «Україна» функціонувала як громадсько-культурний простір, необхідне фінансування. За попередніми підрахунками – приблизно 8-9 млн гривень. Як повідомив Віталій Гавриш, із міського бюджету таку суму виділити не вдасться, адже з 90 млн грн лише 80 млн виділили на ремонт доріг.

Натомість представник релігійної організації «Еммануїл» Костянтин Кучеренко повідомив, що вони мають змогу облаштувати приміщення. Натомість представник релігійної організації «Еммануїл» Костянтин Кучеренко повідомив, що вони мають змогу облаштувати приміщення.

кінотеатр2

Про Німецький дім (Deutsches Haus)

У центрі міста – на вулиці О. Кобилянської, 53 – розташоване приміщення загальною площею 1198,6 кв. м. Раніше тут був кінотеатр «Україна», а зараз – суцільний безлад: підлога ледь не провалюється, під ногами – багато сміття, де-не-де залишки будівельних матеріалів, радянських меблів та порожніх пляшок. Зайти всередину чернівчани не можуть, адже вхідні двері будинку зачинені.

1908 року товариство християнських німців (найбільше об’єднання німців Буковини) викуповує земельну ділянку на вулиці Панській, 51 (тепер 53). Вже буквально з квітня по жовтень 1908 року будинок споруджують із цегли за планом архітектора Густава Фрітча, і впродовж наступних 1,5 року триває оздоблення будівлі.

За словами чернівчанина Едварда Туркевича, до 1956 року «Україна» був головним кінотеатром у Чернівцях. При ньому було чотири кінозали: основний, літній та «дочірні»: «Малятко» і «Новини дня». Вхід до кінотеатру був із вулиці Ольги Кобилянської. У 1990-х роках його зачинили. Кінотеатр не функціонував за призначенням 29 років.

Станом на 1 січня 2019 року об’єкт перебуває у переліку вільних приміщень комунальної власності територіальної громади міста, які можна взяти в оренду. Чернівці безперечно потребують власного концертного залу, адже охочих виступити перед чернівецькою публікою вдосталь, а сцен обмаль.

Comments

.,.,.,.