Шлях до музичної кар’єри модної гуцулки OHITVA

У сім років вона щоранку виходила на балкон квартири на Калічанці та грала на синтезаторі гімн України. Зараз вона співає композиції Володимира Івасюка і Миколи Мозгового й уже понад 12 років є солісткою ансамблю пісні та танцю Збройних сил України. Живе в Києві, але дуже любить своє рідне місто Чернівці, бо саме тут відновлює сили і набирається енергії.

Чернівчанка, співачка Христина Охiтва, вона ж Модна гуцулка OHITVA, уже встигла випустити два дебютних кліпи на свої етнорокові пісні та виступити на найбільших сценах країни. Про доленосну подію у своєму житті, велику творчу київську сім’ю, магію в композиціях та міжнародні фестивалі талановитої чернівчанки читайте далі на chernivtsi-trend.

Робота в ансамблі та сольна кар’єра

Христина завжди хотіла потрапити у ансамбль пісні та танцю Збройних сил України. Піти на прослуховування було справді доленосним рішенням, адже воно призвело до великої події у житті уже – понад 12 років це є роботою співачки. У ансамблі різноманітний репертуар, є 10 солістів, і кожен з них представляє свій регіон. Наприклад, Христина – Західну Україну. Її місією є відродити давньоукраїнську пісню. Водночас у репертуарі дівчини завжди звучать композиції Володимира Івасюка. Його твори – це як візитна карточка співачки.

Її творчий псевдонім – Модна гуцулка OHITVA. Охітва – це справжнє прізвище, тож було вирішено залишити його для творчості, а Модною гуцулкою назвала преса. Охітва працює у напрямку етно-рок і дуже тісно пов’язана з природою, горами. Відтворює давні пісні, використовує різні українські інструменти та інструменти інших культур у своїх композиціях.

Людина, з якою розпочинали проект «Модна гуцулка», це Дмитро Ципердюк (лідер гурту DazzleDreams). Він пише пісні і є продюсером-менеджером у музичній частині. Христина розуміє, яким має бути стиль Модної гуцулки, і відповідно до цього продумує свої образи. Багато костюмів підбирає сама, але завжди консультується з Дмитром, його дружиною-дизайнером. Так вони разом експериментують.

охітва2

Концерти та фестивалі

На офіційні запрошення дівчина приїжджала з концертами до Югославії, Туреччини, Грузії, Праги… Говорить, що у кожної країни своя особлива публіка. Є багато різних смаків, але завжди треба мати щось своє, ніколи не підлаштовуватися ні під кого і тим більше під кожного. Інакше ти нікому не будеш потрібною. Охітва ж пропагує українську пісню, тому її завжди підтримують.

Окрім сольної кар’єри та роботи в ансамблі пісні та танцю Збройних сил України, співачка практикує як член журі різних всеукраїнських і міжнародних фестивалів. Свого часу об’їздила дуже багато фестивалів як в Україні, так і за її межами, має понад сотню дипломів переможця.

Наприклад, фестиваль «Хорос Інсайд», який проводиться в Італії та збирає близько 600 учасників з різних країн. На ньому оцінюють вокальні дані конкурсантів. Дівчина спонтанно вийшла на сцену, виступила і у результаті взяла гран-прі. За кордоном такі фестивалі є більш почесними, аніж в Україні. Христина – Заслужена артистка, тож не має права брати участь у таких вітчизняних подіях.

Говорить, що перед концертом треба правильно налаштуватися та зібратися з думками. На сцену виходити лише з чистими думками і помислами. Тоді все вийде.

Comments

.,.,.,.