З нагоди 101 річниці від дня народження Пауля Целана в Чернівцях презентували фільм

 

23 листопада святкували 101 рік від народження поета та перекладача Пауля Целана, який народився на Буковині. У цей день у чернівецькому Літературному целанівському центрі відбувся показ фільму «Питання біографії Целана», пише сайт chernigiv-trend.in.ua. Інформацією поділився літературний центр на своїй сторінці Фейсбук, повідомляючи, що:

«Фільм було знято командою Meridian Czernowitz в Парижі у 2020 році в рамках проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020», втім, через карантинні обмеження публічно його так і не було презентовано у Чернівцях».

Фільм «Питання біографії Целана», як засіб до осмислення життя та творчості визначної постаті Чернівців

Фільм проходить у формі бесіди двох людей: науковця Бетрана Бадью та сина Пауля – Еріка Целана. Глядач стає свідком розмови, немов підслуховує спогади його сина та науковця, який є видавцем листів та творчих напрацювань митця. «Питання біографії Целана» відкриває глядачам уже відому та невідому інформацію про нього. Переглянувши фільм, можна скласти певні уявлення про митця. У центрі біографії розкриття таких тем:

  • життєві події Целана, які змінювали його;
  • Пауль Целан, як батько та чоловік;
  • творчість;
  • марення та смерть;
  • спадок сину та світовій літературі.

Неймовірно цікавий спогад сина про наручний годинник, який для його батька був особливим. У бесіді зазначають, що є два важливих спогади з цим годинником. Перший пов’язаний із книгою Гете «Фауста», а другий із смертю Пауля Целана.

Це  фільм-бесіда про талановитого поета, перекладача та цікавої особисті, який пройшов важке життя. Осмислення та аналіз біографії  – це немов намагання зазирнути у душу Пауля Целана, який одного квітневого вечора в Парижі кинувся в обійми річки Сени.

Постать Пауля Целана є важливою для чернівецьких митців та культурних діячів, які розвивають та підносять мистецтво та культуру на новий рівень. У Чернівцях часто відбуваються заходи присвячені Паулю Целану.

Нагадуємо, що показ фільму відбувся 23 листопада у вівторок о 19:00. Фільм показали на українській мові. Всі бажаючі мають можливість  переглянути фільм на Фейсбук-сторінці Літературного целанівського центру.

 Додаткова інформація

  • До 100-річчя від дня народження Пауля Целана створили німецько-українську антологію «Пауль Целан 100».
  • Літературний целанівський центр і німецька спілка у 2020 році створили серію онлайн-заходів про життя та творчість Пауля Целана.
  •  Найпопулярнішою поезією Пауля Целана вважають «Фуга смерті».

 Перше фото з інтернет-ресурсів

Comments

.,.,.,.