Знай наших: історія чернівецького ІТ-підприємця, що запустив сервіс пошуку монтажу сонячних панелей

Якщо ви сумніваєтесь в тому, що в Чернівцях можна запустити успішний стартап в ІТ, тоді вам обов’язково потрібно дізнатися історію створення одного з найуспішніших буковинських бізнесменів, розповідає сайт chernivtsi-trend.in.ua. Знайомтесь, це – чернівецький підприємець Роман Мрозакевич, стартапу якого присвячений наш матеріал.  

Як з’явилась ідея запустити такий сервіс в Україні? 

2

Роман Мрозакевич не просто так взявся втілювати в реальність саме стартап зі створення електронного сервісу для пошуку монтажників сонячних систем. До цього чернівецький підприємець тривалий час вже працював в екологічній сфері – його роботою була розробка та продажі онлайн-проєктів на сайті Ecotown, присвяченому енергоефективності. Крім того, Роман деякий час працював енергоаудитором. 

Згодом Роман Мрозакевич розповів журналістам, що надихнули до створення сайту його самі читачі сервісу, на якому він працював. Він розповів, що після публікації новин у сфері “зеленої енергетики” до нього часто почали телефонувати та запитувати різноманітні речі як в експерта – того, хто б зміг порадити надійного фахівця. Він зв’язувався з фахівцем, а потім вже той передзвонював та пропонував Роману комісійні кошти – як подяку за пошук клієнта.  

Так почала зростати кількість запитів і в Романа з’явилася ідея, як зробити автоматизований сервіс, щоб опрацьовувати всі заявки клієнтів та швидко шукати фахівців у сфері монтажу сонячної енергетики. 

Втілення ідеї у реальність 

4

Роман сам вклав кошти у розробку сервісу, який шукає монтажників сонячних панелей для всієї України. Над розробкою сервісу працювали декілька місяців – з липня по листопад. Дуже швидко після запуску автоматизованої системи на сайті зареєструвалися майже всі вітчизняні монтажники сонячних панелей – це понад 170 фахівців. 

Що ж з цього має сам засновник сервісу? Від кожного замовлення монтажники сплачують орієнтовно 0,5% від вартості замовлення, отриманого на сайті. 

Сайт облаштовано так, що тут можна знайти як монтажників мережевих, так і автономних електростанцій. В середньому на реалізацію замовлення йде від кількох днів до двох місяців, однак багато часу займає робота з документацією. Якщо спершу більшість замовлення на сервіс Романа надходили з сайту, де він працював фахівцем з сонячної енергетики, то згодом замовлення масово почали надходити через так зване “сарафанне радіо”.  

В планах чернівецького підприємця – розширити функціональність сайту. Згодом тут можна буде також шукати енергоаудиторів, фахівців з монтажу теплових насосів, спеціалістів з геліосистем та систем рекуперації тепла. В такому випадку комісія за кожне замовлення складатиме від 1 до 5%.  

Є в чернівецького підприємця і плани виходу на міжнародний ринок – зокрема, на ринок сусідньої Польщі. Зараз на електронному сервісі зареєстровані практично всі українські монтажники сонячних систем і він користується значним попитом, адже значно полегшує пошуки надійних виконавців таких замовлень.  

Comments

.,.,.,.