Сучасні хедлайнери чернівецької музичної сцени

Музична сцена Чернівців зазнає коливань між старим і новим. Культові в локальному масштабі гурти ніби застрягли в 90-х чи на початку 2000-х і вже давно не тішать слухачів свіжими роботами. Перспективні новачки вже встигли зарекомендувати себе у всеукраїнському і навіть міжнародному масштабі, і саме тому на малій батьківщині особливо не затримуються. У чому музична Буковина точно дасть фору іншим регіонам, так це у винахідливих і кумедних назвах гуртів. Шукайте більше рекомендацій далі у матеріалі chernivtsi-trend.

Від електро до пост-панку

З 2011 року під назвою BeBoBul грають чернівецькі музиканти Олексій Глущенко та Олександр Сокол. Хлопці охочі до фічерінгів: у 2011 BeBoBul гастролювали з відомим кам’янець-подільським інді-дуетом Zapaska у Польщі, а нещодавно поїхали в тур з іншою чернівецькою командою – DaKooka, де нині також грає Олександр (їхній спільний короткостроковий проект отримав назву Imali).

BeBoBul – експериментальна суміш з електроніки, інді, пост-панку, тріп-хопу з використанням басу, гітари та драм-машини. Слухаючи цю музику, розумієш, чому рухи при помішуванні нагадують оберти гіпнотичного кола.

Ще рік тому DaKooka існувала як сольний проект піаністки та діджея Катерини Єременко. Нині Катерина виступає разом із повноцінним складом у форматі live band. У 2015 перший альбом DaKooka – Radha – став одним із найкращих дебютів в українській музиці на думку багатьох вітчизняних оглядачів. Наразі гурт дає концерти в турі Україною, Польщею та країнами Балтії, а також готується до релізу другого альбому, що отримав назву «Ерось».

У сольному дебютнику DaKooka не було нічого, крім пронизливого вокалу та клавіш у човниковому бізі між внутрішньою гармонією та спонтанними неврозами. На живих виступах DaKooka можна було пересвідчитися, що гурт додав пісням Катерини об’єму та рокової рухливості. Що ж ми почуємо у свіжому повноформатнику, поки залишається інтригою.

концерт2

Не варто забувати і про важкий рок

Зовсім молодий чернівецький гурт, утворений взимку 2015 року. Вже встигли виступити на кількох фестивалях локального масштабу в Чернівцях, Тернополі та Львові та випустити міні-альбом «Шалене життя». А до кінця літа «Монополія» планує завершити роботу над повноформатником. Несоромний і якісно записаний поп-рок про кохання-зітхання. Поки ніби нічого надзвичайного, але правильні орієнтири можуть завести цих хлопців далеко.

OLOVO не випадково називають «піонерами чернівецької інді-сцени», адже гурт існує ще з 1998. На початку 2010-х незмінний лідер формації Сергій Колісник представив її в оновленому складі. Ми б наважилися змінити у визначенні гурту префікс «інді-» на «андеграунд». Справа в тому, що OLOVO грають справді модну музику, от тільки з розрахунком на минуле століття. Звідти й переважно 10-хвилинні композиції в жанрі прогресивного року, які неймовірним чином уживаються в репертуарі з поп-роком та альтернативою.

Один із найкращих інді-фольк-музикантів України насправді – звичайний чернівецький хлопака на ім’я Олександр Буліч, який закінчив філологічний факультет місцевого університету, але зрозумів, що музика йому ближча. Буль гастролює не лише в Україні, а й у Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Ісландії.

Comments

.,.,.,.