У Чернівцях дивували своїми талантами народні аматорські колективи з усієї України

У Чернівцях відбувся національний чемпіонат та міжнародний конкурс з фольклору. Фестиваль «Євро фольк-Буковина 2019» проходив два дні поспіль 4 та 5 травня у Літньому театрі Центрального парку культури імені. Т. Г Шевченка, інформує chernivtsi-trend.
З метою відродження давніх культурних традицій такий конкурс, куди приїжджають колективи, що відтворюють автентичне виконання на сцені, проводять вже втретє в Україні. Раніше такі конкурси провели у Харкові та Вінниці.

«Це Вже третій Національний чемпіонат. Взагалі такі чемпіонати проводяться по всій Європі, але ми зараз отримали ліцензію від Європейської Асоціації фольклорних фестивалів для України. У Чернівцях до того ж цього року проходить Перший Кубок світу по фольклору», – розповіла Світлана Спірідович, керівник творчого об’єднання «Таланти 21-го сторіччя».

За словами пані Світлани, цього року до Чернівців приїхали колективи із Болгарії та Латвії. На Фестиваль більше приїжджають дорослі колективи, аніж дитячі. У Чернівці прибули на конкурс 85 колективів, які показували свої таланти протягом двох днів.
Також долучитися до фестивалю змогли і чернівчани, адже вхід на захід був вільний. Колективи пройшлися по парку імені Т. Г. Шевченка святковою ходою, а також наприкінці фестивалю розучували разом одну пісню. Також у рамках фестивалю відбувся майстер-клас з народних танців від болгарського колективу.

На фестивалі спеціальне журі визначає переможця фестивалю, найкращому аматорському колективу  вручають гран-прі. Серед членів журі: заслужений працівник культури України – Сінельніков Іван Григорович, а також інші знавці українського народного мистецтва та фольклору. Колективи справі здивували своїми виступами: ансамбль із Закарпаття навіть показав гру на дерев’яних ложках, а ще один колектив влаштував справжнє шоу, використавши у виступі давній реквізит – веретено, народні інструменти та прилади, якими користувалися у побуті наші прабабусі і прадідусі.

Наступні такі фольклорні фестивалі-конкурси організатори планують провести у Запоріжжі та Києві.

Довідка
Фестиваль «Євро фольк-Буковина 2019» проводився в рамках Музичних свят «Євро фолк» – Світ це телебачення. Музичні свята проводяться в різних містах і країнах Європи впродовж року під егідою Європейської Асоціації Фольклорних Фестивалів – EAFF (офіційний партнер UNESKO). Свята «Євро фолк» складаються з 45-ти музичних фестивалів.

Comments

.,.,.,.