Цьогорічний День вишиванки присвятять українським політв’язням

Організатори закликають заклади освіти та культури присвятити цьогорічний День вишиванки темі українських політв’язнів СРСР та РФ, повідомляє promin.cv.ua, інформує сайт chernivtsi-trend.

Цьогорічний Всесвітній день вишиванки присвятили українським політв’язням. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла засновниця свята Леся Воронюк.

Леся Воронюк зазначила, що цього року організатори  хотіли б привернути увагу до іншого важливого дня – Дня пам’яті жертв політичних репресій, який припадає на третю неділю травня. Тому закликають заклади освіти та культури присвятити цьогорічний День вишиванки саме темі українських політв’язнів СРСР та РФ

Окрім того, Леся Воронюк просить долучитись до підписання петиції, ініційованої Українською громадою Мюнхена, на сайті німецького Бундестагу про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Нагадаємо, що цього року День вишиванки в Україні святкуватимуть 16 травня.

Свято, яке зародилося у Чернівцях, влаштовують щороку у третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

 Всесвітній день вишиванки заснований у 2006 році студентами факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А вже у 2010 році свято почали відзначати на державному рівні.

Протягом 12 років це свято сягнуло поза межі України і тепер його святкують у всіх країнах, де є українська діаспора.

Масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.

Оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки повідомив, що готує багато сюрпризів у цей день.

Comments

.,.,.,.