У Чернівцях представили виставку фотографій румунської авторки Сабіни Суру

У Чернівцях свої роботи представила мисткиня з Румунії. Авторка з сусідньої країни 3 місяці готувала проект, який привезла до Чернівців, інформує телеканал ТВА, повідомляє сайт chernivtsi-trend.

Румунська авторка проекту «Вигнуті оповідання» працює з аналоговою фотографією. Вона самотужки проявляє плівку та друкує знімки з додаванням срібла. Цей проект є частиною великого проекту, який ділиться між класичною аналоговою фотографією, зробленою на плівку і різними науковими дослідженнями оптичних ілюзій і бачення фотографій.

Цей фотопроект гостя Сабіна Суру створила спеціально для показу у Чернівцях. Для цього потрібна була співпраця з дівчиною-хореографом, яку мисткиня протягом декількох місяців фотографувала і придумувала об‘єкти, які будуть міститися на фото. На кожній зі світлин – руки і вони ж – на спеціальних оптичних ілюзіях. Кисті рук рухаються, залежно від кута зору і від обраного фотографом ракурсу. Як вважає менеджерка галереї, Анна Ровенець, ці фото відображають поведінку людини і її відношення до світу, а основна тема – тілесність, адже тіло, особливо руки – це та перша частина тіла, яка допомагає нам зустрітися та контактувати зі світом. Це не тільки пізнання, а й засіб спілкування.

“Руки – це перше чим ти торкаєшся, чим ти можеш пізнавати світ, – каже пані Сабіна Суру.”

Також, вона додає, що руки – це те чим ми комунікуємо і чим розмовляємо. До речі, всі фото авторки зроблені на плівку. Мисткиня їх сама проявляє та друкує знімки з додаванням срібла, тому всі роботи виглядають ніби вигорілими по краях і старовинними.

Виставку фоторобіт можна ще встигнути переглянути до 22 квітня у виставковому залі “Steinberg Gallery”, що знаходиться на вулиці Університетській у Чернівцях.

Comments

.,.,.,.