У Чернівцях відбувся День єврейської культури

З нагоди Днів єврейської культури в Чернівцях у місті вже відбулися і планується ще проведення ряду заходів. Вони об’єднали десятки творчих людей з України та Ізраїлю, інформує «Чернівецький промінь», повідомляє сайт Сhernivtsi-trend.

У День єврейської культури у Чернівцях звучала єврейська музика, відбувся фешн-показ одягу іменитих дизайнерів, виставка картин і унікальний спектакль від артистів з Харкова.

Наше місто стало третім в Україні, де влаштували День єврейської культури. Чернівці обрали не просто так, адже багато відомих вихідців міста були євреями, тут здавна толерантно ставляться до єврейських традицій і бережуть їх. Обмін культурним досвідом та залучення молоді гуртуватись у своїх мистецьких прагненнях і бажанні творити і є метою проведених заходів.

Живопис, гобелени, графіка і авторські ляльки – усе це люди могли споглядати під супровід чернівецьких клезмерів. А ті, хто шанує театральне мистецтво змогли побачити виставу у виконанні акторів з Харкова «І сміх, і сльози, і любов». Артисти уже більше 30-ти років досліжують єврейську культуру. Виставу артисти збирали 20 років. Вона включає у себе і вірші, псалми, різні тексти. Також відбувся модний показ єврейського одягу, популярного у столиці дизайнера Слави Займека.

Довідка

У Чернівцях у 1774 році нараховувалось 560 єврейських сімей. Єврейська громада завжди була активним учасником подій на Буковині. На початку XX у Чернівцях був збудований Єврейський Народний Дім, який став центром єврейського культурного і громадського життя у Чернівцях та області.
Євреї живуть у багатьох країнах світу (з 1948 року існує відновлена єврейська держава Ізраїль). Чисельність — від 12 до 14 мільйонів осіб (2010 р., оцінка).

Comments

.,.,.,.