В Чернівцях проведуть вуличний перфоманс на підтримку людей із аутизмом

Актори «Особливого театру» зіграють уривки із вистави «Океани», повідомляє shpalta.media, інформує сайт chernivtsi-trend.

Чернівчан запрошують приєднатися до перфомансу «Діти дощу». Громадська організація «Особливі серед нас» планує провести вуличну виставу в рамках акції «Чернівці в блакитному» із нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм.

Приєднатися до перфомансу можна 2 квітня о 15:00 неподалік центру «Вернісаж», що на вулиці О. Кобилянської, 53. На цьому місці актори “Особливого театру” покладуть уривки з вистави «Океани».

«Океани» – це вистава анімаційно-пластичного характеру, де мінімум тексту, проте багато візії, багато предметів, ляльок та рухів тіла.

Вистава «Океани»  є дуже метафоричною. Вона  розповідає про інший світ, про світ дітей, людей життя яких трошки відрізняється від буденної реальності. Вистава «Океани» –  це можливість поділитися їхнім світом та донести усім, що він не є страшний, а навпаки – цікавий для співтворчості та взаємодії. Це хороша можливість соціалізації для таких діток та взаємодії із навколишнім світом.

Вистава має на меті показати, що ми єдині, незважаючи на певні особливості. Показати, що в кожному із нас в першу чергу є душа, яка творить, та яка, незважаючи на форму та особливості тіла, є однаковою в усіх.

Згідно статистики, кожна 88-ма дитина в Україні страждає на аутизм. МЗС зареєструвало понад  4 тис. таких дітей, проте насправді їх значно більше, зазначають у Спілці захисту прав осіб із розладами спектру аутизму.

Суспільство має знати, що це таке, адже незнання породжує страх. Страх та нерозуміння завжди та всюди є причиною, щоб відгороджуватись та відсторонюватись. Коли особливі дітки перебувають в закритих спеціалізованих закладах чи інтернатах, суспільство просто не розуміє їхніх потреб та особливостей.

Усіх охочих приєднатися до акції до акцій підтримки людей із аутизмом просять в цей день одягнути щось блакитного кольору.

 

Comments

.,.,.,.