У Чернівцях відкрили виставку, присвячену екс-генерал-губернатору Канади, який родом із Буковини

У чернівецькому Краєзнавчому музеї відбулось відкриття фотовиставки  в пам’ять про Рамона Джона Гнатишина, повідомляє АСС, інформує сайт chernivtsi-trend.

16 березня Рамону Гнатишину, який був генерал – губернатором Канади виповнилось би 85 років. Рамон зайняв посаду генерал-губернатора Канади 14 грудня 1989 року, а присягу склав 29 січня 1990 року.

 Родинне коріння Рамона Гнатишина виходить із Буковини. Виставку на його честь організував музей діаспори разом з його директором Валерієм Белінським і краєзнавчим музеєм. На виставці зібрались експерти з університету, історики, а також громадські діячі. На огляд глядачів представлено відеофільм і величезну кількість світлин, починаючи від дитячих років Рамона до його перебування на посаді генерал – губернатора Канади.

Краєзнавцю Степану Карачко вдалось віднайти в архіві генеалогічне коріння родини Гнатишиних. Відтак краєзнавець віднайшов інформацію про те, що від моменту свого народження, тільки 2 жовтня 1992 року Рамону вдалось вперше ступити на землю своїх предків в Києві, а згодом Гнатишин побував у Чернівцях та Вашківцях.

Рамон добре знав українську мову та зберігав рідні українські звичаї. 

Рамона Джона Гнатишина знають, як одного із найвідоміших політиків із українським корінням. Рамон закінчив Саскачеванський університет, згодом його обирали до Палати громад Канадського парламенту. Також політик займав посади міністра енергетики і міністра юстиції.

 За великі заслуги перед Канадою він був удостоєний багатьох почесних звань та титулів. У 2004 році уряд Канади вшанував Рамона Гнатишина випустивши  поштову марку з зображенням політика.

Зі слів організаторів, виставка триватиме не менше двох тижнів.

Comments

.,.,.,.