Учні однієї із Чернівецьких шкіл підтримали дітей сонця різнокольоровою акцією

21 березня у всьому світі відзначають Всесвітній день людей із синдромом Дауна.

Учні Чернівецької ЗОШ №24 ім. О. Кобилянської також долучилися до цього дня, повідомляє АСС, інформує сайт Chernivtsi-trend.

У Чернівецькій школі пройшла акція LOTS OF SOCKS, під час якої вчителі та учні вдягнули яскраві та різнокольорові шкарпетки, а також почепили на руки різнокольорові стрічки демонструючи таким чином свою підтримку «Дітям Сонця».

Заступник директора школи Любов В’югіна розповіла, що завдяки акції школярі дізнались, що серед  людей із синдромом Дауна є багато талановитих та успішних людей.

Метою міжнародного руху LOTS OF SOCKS  є привернення уваги суспільства до проблем людей із синдромом Дауна. У цей день усім охочим пропонують вдягати різнокольорові шкарпетки і завдяки такому незвичному аксесуару відчути себе, не таким, як всі. А також зрозуміти, як це жити під пильними та інколи недобрими поглядами оточуючих.

Суть акції  полягає у тому, що люди, які виражають толерантність і підтримку для хворих з синдромом Дауна, 21 березня носять яскраві непарні шкарпетки, гетри чи гольфи, або зайву шкарпетку, як знак додаткової хромосоми. Організатори акції також пропонують зробити собі  краватку або шарф із шкарпеток, чи вкласти її в кишеню піджака або просто прив’язати до сумки.

 Відповідно до офіційної статистики, в Україні щороку народжується більше 420 дітей з синдромом Дауна. Можливість народження сонячної дитини не залежить від способу життя її батьків, шкідливих звичок чи стану їх здоров’я.

Разом з цим медики наголошують, що власники додаткової хромосоми за наявності необхідної психолого-педагогічної і медичної підтримки, можуть стати повноцінними членами суспільства. На сьогодні існує добре розвинена модель супроводу таких діток та їхніх сімей.    

Comments

.,.,.,.