У Чернівцях відкрили виставку петриківського розпису

Учора, 18-го березня у Чернівцях у Центрі культури «Вернісаж» ( на вул. Кобилянської) презентували виставку Петриківського розпису. Представила на експозиції свої роботи заслужена майстер творчості України Тетяна Гарькава та її послідовники – студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, інформує сайт про тенденції Сhernivtsi-trend.

Прекрасні твори, які було виконано у техніці Петриківського розпису. Розписували художники різні матеріали – попрацювали з деревом, полотном, робили малюнки на тканині та склі. Представлені на виставці твори є унікальною збіркою народного мистецтва.

В рамках презентації експозиції 19-го та 20-го березня у виставковому залі також проведуть майстер- класи, на яких навчатимуть техніці петриківського розпису.

На виставку можна встигнути завітати до 25 березня.

Петриківський розпис увійшов до списку світової спадщини ЮНЕСКО і визнаний кращим навіть за аргентинське танго. Це мистецтво є елементом нематеріальної культурної спадщини та займаються ним лише в Україні. Жодних аналогів у світі немає.

А нагадаємо, що у Чернівцях можна переглянути унікальні авторські вишивані роботи. У Чернівцях відкрилася друга персональна виставка майстрині з вишивки Галини Дженикай.
А у іншому Центрі культури “Вернісаж”, що на вул. І. Франка, 30-го березня відбудеться спеціальний захід під назвою “Виставка при свічках”.

Вечір при свічках означатиме, що культурні чернівчани приєднуються до всесвітньої екологічної ініціативи. В суботу із 20-30 до 21-30 у виставковому залі запалять живе полум`я замість лампочок.

Фото: Ігоря Константинюка

Comments

.,.,.,.