У Чернівцях відзначатимуть свято Пурім

Пурім – це свято присвячене пам’яті про порятунок євреїв в Перському царстві більше 2400 років тому.

Пурім вважається найвеселішим старозавітнім святом, яке супроводжується масовими гуляннями, танцями, карнавалими, веселощами. Традиції цього свята протилежні до більшості норм поведінки для євреїв.

21 березня у Чернівцях у Палаці Академічний пройде святковий концерт, присвячений відзначенню свята Пурім. Про це повідомив директор ЧОБФ «Хесед-Шушана» Ілля Хочь, повідомляє Чернівецький промінь, інформує сайт Chernivtsi-trend

Організаторами даного заходу є ЧОБФ «Хесед-Шушана», Єврейський центр Хабад Любавіч та ЗОШ №41.

Назва свята Пурім походить від перського слова “pur”, що означає жереб. За легендою, Аман – улюбленець перського царя Ксеркса домігся дозволу на знищення євреїв. Проте, Естер – дружина царя та її брат Мордехай згуртували усіх євреїв, для того, щоб разом молитися та навчати Тори. Іудеї вірять, що  саме з того моменту, Бог скинув підступні задуми Амана на нього ж.

На святі в честь Естер, Ахашверош пообіцяв виконати її бажання. Естер попросила падарувати життя їй та її народові. Цар розізлився на Амана, через його задум знищити євреїв, а отже, і його дружину.

Одним із головних частувань у свято Пурім є солодкі тістечка із маковою начинкою – “аменташ” (“кишені Амана”). Окрім того, під час цього свята влаштовують комедійні та жартівливі вистави, костюмовані маскаради та бали, що покликані нагадувати нам про те, що під маскою випадкових збігів обставин  завжди ховається Божественний задум.

Головними традиціями цього свята є дарування один одному “їстівних подарунків” та допомага нужденним, щоб цей день приніс радість якомога більшій кількості людей. Тому кожна людина приносить або надсилає своїм знайомим чи родичам мішлоах манот – 2 види їжі (зазвичай солодощі) або напої.

Comments

.,.,.,.