Чернівчан запрошують на виставку та конкурс читців, присвячених пам’яті Шевченка

У Чернівцях планується проведення декількох заходів, які будуть присвячені Шевченківським дням. У Чернівецькому художньому музеї 1-го березня чернівчан запрошують на виставку «І оживе добра слава, слава України». Виставка пройде в рамках виставкового проекту «Літературно-мистецька Буковина», інформує сайт Сhernivtsi-trend.

Там буде представлено понад 40 тематичних творів із фондів музею, а також особистих авторських колекцій митців Буковини. Представлені роботи розкривають рівень художнього освоєння буковинськими митцями образу Т.Шевченка та інших знакових українських постатей. Виставка триватиме до 18 березня.

А 2 березня об 11.00 у Центральному палаці культури міста Чернівці (Театральна площа, 5) відбудеться XXVІІІ обласний конкурс читців «Хвилююче слово Пророка». Конкурс теж традиційно присвячують пам’яті Т. Г. Шевченка.
Організаторами конкурсу є управління культури Чернівецької ОДА та учбово-методичний центр культури Буковини.

Учасники конкурсу – учні, студенти та люди як юного, так зрілого віку ( як від 10 років, так до 35-ти). Він набув за останні роки неабиякої популярності серед молодих людей. Той, хто перемагає на Чернівецькому обласному конкурсі, потім має нагоду представити наш край на всеукраїнських конкурсах та мистецьких заходах.

Окрім поезій Великого Кобзаря, творів українських письменників-класиків, на конкурсі також можуть бути виконані твори довільної тематики, співана поезія на слова Тараса Григоровича Шевченка у супроводі таких музичних інструментів, як бандура, фортепіано , а можна співати і а капелла.

Нагадаємо, що відомий український поет та художник, геній з народу, драматург та прозаїк Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня 1814 року, а помер 10 березня 1861 року.

Comments

.,.,.,.