Команда чернівчан представила інноваційну розробку, що допоможе моніторити освітлення на вулицях

 

У Чернівцях команда з кафедри комп’ютерних систем і мереж Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розробили інноваційну установку для автоматичного керування освітленням на вулиці. Прилади, розроблені командою, передадуть чотирьом громадам Донецької та Луганської областей. Про це розповіли на офіційному сайті університету, а детальніше про ноу-хау читайте на сайті chernivtsi-trend. 

В чому суть розробки

Розробка буде сповіщати де на вулицях міста не працюють лампи. Розроблені прилади також будуть визначати нелегальні підключення до електромереж та будуть вести аналіз споживання світла. Завдяки цьому бюджет громад буде значно економитися, зазначають на сайті університету.

Апарати тестували на базі “Чернівціміськсвітла”. У вересні минулого року установки пройшли сертифікацію ЄС і після цього їх почали створювати серіями. Зараз інженери готуються постачати прилади на Донеччину та Луганщину. Запроваджує цей проєкт «Фонд «Буковина інноваційна» в межах Програми ООН.

Де вже реалізовано цей проєкт?

У Лисичанській, Попаснянській, Торецькій, Новопсковській громадах проєктом користуються  впродовж останніх 9 місяців. Таке рішення дозволяє економити значну кількість бюджетних коштів та отримувати аналітичні дані щодо обліку і використання електроенергії.

Керівник проєкту Ігор Мосін зазначає, що під час виконання проєкту виникало багато труднощів, пов’язаних у тому числі зі світовою кризою через коронавірусну хворобу. Комунікації з громадами сприяли представники відділів Луганської ОДА.

Зараз команда готується до постачання готових приладів у громади та організації робіт з запуску і монтажу. Сподіваємося, що завдяки такій розробці в майбутньому економити кошти та краще слідкувати за електричними мережами зможе не лише Луганська і Донецька область, а й Буковина. 

Comments

.,.,.,.