У Чернівецькій області створили туристичний маршрут за мотивами роману Марії Матіос «Букова земля»

 

У Чернівецькій області створено літературно-туристичний маршрут на основі роману Марії Матіос «Букова земля». Твір охоплює історії, які відбуваються на Буковині, тому туристи будуть йти шляхами, які описані у книзі. Нагадуємо, що ще у лютому 2021 році було оголошено про конкурс створення маршрутів «Слідами Букової землі». У День туризму – 27 вересня було повідомлено про підсумки конкурсу, пише chernivtsi-trend.in.ua.

Деталі туристичного маршруту

Ініціатором конкурсу стала авторка цього роману Марія Матіос. Як відомо, то туристичний маршрут за літературним твором можна буде пройти упродовж трьох днів, але кожен може обрати тільки бажану  частину маршруту.

Турист має можливість вибрати свій засіб пересування:

  • пішком;

  • автомобілем;

  • кінною поїздкою;

  • велосипедом.

Маршрут за яким будуть проходити прихильники роману «Букова земля»

 Слідами Букової землі пройшло медіа Суспільне, яке поділилося новинами. Мандрівку розпочинають з історико-краєзнавчого музею, який знаходиться у Берегометі. Гості музею мають можливість ознайомитися із цікавими фактами про життя місцевих жителів.

Наступним місцем літературного маршруту стала резиденція графів Васильків фон Серетських. Після чого туристи можуть побачити урочище Барсуки та інші цікаві пам’ятки природи.

Потім туристи потрапляють на перевал Шурдин, який вважають одним із найвисокогірніших автомобільних перевалів. Із цього місця туристи можуть побачити та оцінити красу краєвидів Карпат.

У музею живої гуцульської поживи мандрівники можуть посмакувати гуцульськими стравами.  За бажанням власниця музею Наталія Вятковська дасть майстер-клас, як готувати гуцульську їжу.

Де ще практикують створення літературних маршрутів?

Літературно-екскурсійні маршрути приваблюють до себе своєю оригінальністю, а прихильники письменницької творчості можуть стати ближче до літератури. Не тільки Чернівецька область заснувала такий маршрут. Наприклад, у Києві на певній території розмістили 20 конвертів з QR-кодами та фразами українських письменників, що стосуються локації або Києва.

Більшість країн приваблюють туристів літературними маршрутами, які немов затягують у вир світу вигаданих героїв письменника. Серед них Джеймс Джойс (Дублін), Конан Дойл (Лондон), Франц Кафка (Прага) та інші.

Додаткова інформація:

  • Марія Матіос – український митець літературного слова.

  •  Письменниця народилася у Чернівецькій області в гуцульській родині.

  • Роман «Букова земля» – це історії п’яти родин завдовжки у 225 років, які пов’язані з Буковиною.

  • Письменниця здобула перемогу в номінації «Сучасна українська проза» на Всеукраїнському рейтингу «Книжка року-2019».

Фото з інтернет-ресурсів 

Comments

.,.,.,.