У Чернівцях відкривають Музей української вишиванки

 

У Чернівцях планують відкрити Музей української вишиванки. Вишиванка – це символ українського народу, що передають з покоління в покоління. 3 грудня у Чернівцях презентували проєкт інтерактивного Музею української вишиванки, пише chernivtsi-trend.in.ua.

Що відомо про реалізацію проєкту?

На своїй фейсбук-сторінці співзасновниця Дня вишиванки Леся Воронюк  повідомила про створення Музею української вишиванки. Вона нагадує, що Всесвітнє свято Дня вишиванки зародилося 15 років тому саме у Чернівцях. Все почалося із студентської ініціативи, яка успішно реалізувалася й поза Україною.

Як відомо музей відкриють весною у 2023 році. Знаходиться він у Чернівцях на вулиці Кафедральній, 2. Вартість ремонту приміщення, де буде музей, становить понад 15 мільйонів гривень.

Медіа Агенство АСС відвідало захід та взяло інтерв’ю в Олександра Ткачука (співзасновника Дня вишиванки):

«Ми знаходимося у приміщенні, де буде Музей української вишиванки. Зараз воно дуже у занедбаному стані, але через 2 роки у 2022 році, я впевнений, що тут постане новий культурний і мистецький центр – Музей української вишиванки…».

Мета створення Музею української вишиванки

Створення таких музеїв є важливим вкладом у культуру та життя  українців. Кожен візерунок на вишиванці містить власний код українського народу. Заснування Музею української вишиванки допоможе зберегти найкращі зразки вишиванок, занотувати історичні відомості про цей символ, залучить українців до любові та пошани нашої символіки.

На своїй Фейсбук-сторінці Леся Воронюк зазначає, що цей проєкт є одним із найважливіших та найабітніших проєктів. За мету вважають презентувати українську вишиванку:

«як високомистецький естетичний витвір, що займає вагоме місце в контексті світової культурної спадщини та як український національний духовний символ ідентичності, перемог, нескореності, любові».

Особливість створення Музею української вишиванки у Чернівцях

Недаремно, що саме у Чернівцях відбудеться відкриття Музею української вишиванки, бо як уже зазначали це свято зародилося у нашому рідному краю. Засновниця Леся Воронюк вже має плани, як буде розвиватися Музей української вишиванки, тому поділилася інформацією на своїй сторінці. Цей проєкт однозначно є унікальним та потрібним:

  • планують презентувати найкращі різновиди української вишиванки з усіх куточків України;

  • у роботі музею використовувати сучасні технології;

  • інтерактивність;

  • інклюзивність;

  • надавати перевагу комунікаціям, співпраці тощо.

Додаткова інформація:

  • Щороку у третій четвер травня святкують Всесвітній день вишиванки.

  • Леся Воронюк –  письменниця, сценаристка, режисерка, журналістка, громадська діячка та засновниця Всесвітнього Дня української вишиванки.

  • Кожен колір нитки, якою вишита сорочка, має своє значення.

  • Вишита калина на сорочці є символом материнства, а мак символ-оберіг від негативних сил.

Фото з інтернет-ресурсів

Comments

.,.,.,.