У Чернівцях проведуть “Маланка-фест”: стала відома дата проведення фестивалю

 

У Чернівцях на початку 2022 року проведуть популярний фестиваль, який щороку приваблює на Буковину безліч туристів – “Маланку-фест”. Фестиваль проведуть 15-16 січня, повідомляється у розпорядженні мера Чернівців. 

Фольклорно-етнографічний фестиваль Маланки у 2022 році буде дев’ятим та пройде у Чернівцях з дотриманням карантинних обмежень. Більше на сайті chernigiv-trend.in.ua.

За яким маршрутом у місті будуть йти учасники “Маланка-фест 2022”

У міській раді вже визначили маршрут, за яким будуть йти учасники фестивалю Маланок. Розпочнеться він з площі Філармонії, далі учасники підуть вулицею Заньковецької, по Університетській, Штейнбарга та Театральній площі. Після цього хода направиться по вулиці Котляревського до Соборної площі. Далі учасники підуть вулицею Франка до Центральної площі, далі вулицею Поштовою, Чайковського та повернуться до площі Філармонії. 

Цього року на проведення фестивалю у місті виділять 400 тисяч гривень. Таке рішення прийняли на сесії міської ради. За виділення коштів проголосували 22 депутати. Програму фестивалю буде оприлюднено пізніше.

Здебільшого фестиваль проводять декілька днів, він проводиться у Чернівцях, а також колективи їдуть до рідних сіл Чернівецької області і проводять Маланку ще й там. Найпопулярнішими Маланками Буковини є Вашківецька та Красноїльська. До слова, Красноїльську Маланку хочуть занести до Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

6

Маланка-фест на Буковині: чому це варто побачити

Традиція святкування Старого Нового року, Щедрого вечора або Маланки у Чернівецькій області є візитівкою буковинського краю, тож якщо Ви ніколи цього не бачили, то обов’язково відвідайте фестиваль у 2022 році. 

Фестиваль маланок у Чернівцях показує справжні українські, гуцульські, бессарабські, молдавські та румунські Маланки. У фестивалі беруть участь і колективи з сучасною маланкою – переберією. 

Головне у фестивалі в Чернівцях – карнавальна хода центром міста. Тут Ви побачите багато різноманітних костюмів та прикрашених задекорованих автомобілів з музикою і танцями. Головна сцена фестивалю буде встановлена на площі Філармонії.

Побачити та відчути колорит і справжню атмосферу свята ви зможете як у Чернівцях, так і у селах, де живуть маланкарі. Щороку на фестивалі у Чернівцях визначають найкращу Маланку та нагороджують переможців. Судді оцінюють колорит, оригінальність, унікальність та фантазію учасників. Також беруть до уваги індивідуальний стиль, майстерність, музику та цілісність всього дійства Маланки.

6

Також переможців обирають за результатами голосування людей, що відвідали фест на сайті. Це голосування здебільшого проводять у день проведення фестивалю з 11 до 19 години.  

Ви також можете відвідати 2 найколоритніші Маланки Буковини, які не схожі одна на одну – у  Вашківцях та Красноїльську. У Вашківцях проводять “Переберію” – яскравий та цікавий карнавал. У Красноїльську в Маланці беруть участь майже всі – від малого до великого з надзвичайними костюмами і персонажами. Тут панує справжня містика і магія, такого карнавалу Ви більше не побачите ніде. 

Отож, відвідайте Маланку-фест у Чернівцях та області і сповніться справжньою атмосферою свята.

Comments

.,.,.,.