У Чернівцях ввели безготівкову оплату за проїзд у тролейбусах

Від сьогодні, 7 жовтня, чернівчани можуть користуватися послугою безконтактної оплати за проїзд у громадському електричному транспорті. Маючи при собі смартфон зі спеціальним мобільним додатком, безконтактну чи транспортну карту, картку чернівчанина або ж будь-який інший гаджет з NFC, пасажир за долю секунди має змогу оплатити своє перебування у тролейбусі. Це значно пришвидшить і спростить систему, дозволить кондукторам ретельніше і точніше перевіряти, чи дійсно людина заплатила за проїзд, а не «зайцює», а також у перспективі замінить готівку. Більш детально читайте далі на chernivtsi-trend.in.

Нововведення представили вчора на сесії Чернівецької міської ради. За словами Володимира Середюка, заступника міського голови, цей проект бере початок ще з 2017 року, коли програму безконтактної оплати затвердили на сесії міської ради у грудні. Потім кілька років тривали бюрократичні процедури, розроблявся оптимальний алгоритм процесу оплати, шукалося фінансування і постачальники обладнання. Нарешті вже весною цього року була змога запустити валідатори, проте карантин змінив трішки вектор роботи громадського транспорту.

Оскільки зараз ситуація більш-менш стабілізувалася, у міській раді вирішили, що пора послідувати прикладам інших міст України, які вже користуються інновацією. Отож алгоритм дії безготівкової оплати наступний: пасажир може скачати на свій смартфон додаток EasyWallet і оплатити проїзд за допомогою нього (у тролейбусах будуть датчики зчитування). Інший варіант – використати встановлені у кожному транспортному засобі валідатори, піднісши до них банківську карту, смартфон з Apple Pay або Google Pay, і забрати свій квиток.

Валідатори будуть стаціонарно встановлені у тролейбусі, а також перебуватимуть на руках кондукторів, тож у якій би частині громадського транспорту ви не перебували, легко зможете знайти можливість оплатити проїзд. І чудова цікавинка для чернівчан – якщо ви користуєтеся безготівковою оплатою, вартість квитка зменшується на 1 гривню. Тобто проїзд коштуватиме не 5 гривень, а 4 грн.

Comments