Харківський піаніст з дефектом рук виступив у Чернівцях

2 березня у Чернівцях відбувся концерт фортепіанної сольної музики від молодого піаніста з Харкова Миколи Мирошниченка. Хлопцеві всього 18 років, а він вже є лауреатом багатьох престижних конкурсів, влаштовує постійні виступи в різних містах України, навчається паралельно у Харківському музичному училищі імені Б. М. Лятошинського. Детальніше розповість chernivtsi-trend.in.

Історія цього талановитого хлопця не закінчується на його творчих досягненнях. Вражає те, що від народження у Миколи діагностували рідкісну генну аномалію, яка не прогнозувала нічого хорошого. З дитинства у піаніста були паралізовані 8 пальців, тому, звичайно, залишається тільки дивуватися, який важкий шлях довелося здолати хлопцеві, щоб досягти таких висот.

Батьки Миколи не захотіли миритися з вироком лікарів і взялися за профілактику рук дитини самостійно. Вони не мають жодної професійної освіти у цій сфері (причому, ні медичної, ані музичної), проте самі розробили власні методики тренування пальців і гри на піаніно. Таким чином з самого дитинства молодий музикант вчився повноцінно жити, опановуючи при цьому такий важкий інструмент, де швидка моторика рук і пальців – основа успіху.

Сьогодні ж Микола Мирошниченко грає досить складні композиції та пише власні твори. У його репертуарі – класичні мелодії Шопена, Шуберта, Черні, Чайковського, Ліста, Рахманінова та Штрауса. У майбутньому він мріє відкрити власну музичну школу, де буде викладати гру на фортепіано за особливими методиками австрійського піаніста й педагога Карла Черні.

Микола радить молодим музикантам не боятися критики, оскільки вона здатна дуже сильно надихнути на самовдосконалення, і бути впевненими у своїх здібностях. Адже приклад Миколи показує, чого можна досягти у випадку невтомної праці і сильного бажання. Сьогодні піаніст – володар Гран-прі І Всеукраїнського конкурсу класичної музики імені П. І. Чайковського, який грав із Державним академічним естрадно-симфонічним оркестром.

Comments

.,.,.,.