Українець отримав право екранізувати оповідання Стівена Кінга

Український студент із Києва Валентин Лавренюк підписав контракт із американським письменником Стівеном Кінгом на авторську екранізацію його оповідання «Велотренажер», написаного у 2008 році. Повідомляє chernivtsi-trend.in

Стівен Кінг заснував програму «Dollar Baby» кілька років тому, яка дозволяє студентам-режисерам (як професіоналам, так і аматорам) укладати контракт із автором вартістю у символічний 1 долар, викупивши таким чином на деякий час право екранізувати той чи інший твір. Всього щорічно з’являється від п’яти до десяти таких щасливчиків з усього світу. Вперше цю можливість отримав студент із України, який заключив контракт тривалістю 1 рік. Тобто до кінця 2020 року він зобов’язується зняти короткометражний фільм за мотивами згаданого оповідання.

Звичайно, ця робота створюється не задля отримання комерційної вигоди Стівеном Кінгом. Адже він не дозволяє пускати у публічний прокат або виставляти у мережі готові фільми. Показати адаптацію загалу Валентин Лавренюк зможе тільки після затвердження і дозволу автора.

Також відомо, що Стівен Кінг ніколи не підписує контракт на екранізації своїх великих романів чи навіть повістей. Лише короткі розповіді та оповідання. Таким чином від дозволяє молодим режисерам заявити про себе і свій талант, оскільки одразу зняти щось велике за мотивами складних і серйозних творів Кінга зовсім непросто. Це часто підтверджують сучасні знамениті режисери, фільми-екранізації яких не завжди бувають вдалими.

Щодо самого твору «Велотренажер», він розповідає про художника, який зациклився на нав’язливому бажані схуднути, для чого займається на тренажері у своєму підвалі. Але з часом, скидаючи вагу, він все частіше помічає дивні ілюзії, які намагаються звести його з розуму. Тож історія справді не для слабких нервами глядачів. Побажаємо Валентину успіхів і творчого натхнення!

Comments

.,.,.,.