На Буковині на Міжнародному гуцульському фестивалі встановили рекорд

У Вижниці на Буковині завершився Міжнародний гуцульський фестиваль. Вчора, 1вересня, в останній день проведення, на фестиваль приїхали колективи з сусідньої Польщі, Латвії, Румунії та інших куточків близького зарубіжжя, інформує Чернівецька ОДА, повідомляє chernivtsi-trend.

гуцули

На фестивалі окрім святкової ходи, показу народних костюмів Гуцульщини та інших забав та заходів, вдалося встановити рекорд з найбільшої кількості людей, які одночасно перебували вдягненні у кептарі – традиційний місцевий одяг гуцулів.Одночасно у кептарях перебувало 184 людини.
На 26-му Міжнародному Гуцульському фестивалі , який вже вчетверте приймала Вижниця можна були поринути у самобутню гуцульську культуру, почути пісні і побачити танці гуцулів, скуштувати гуцульську кухню. На фестивалі народні аматорські колективи виступали за різними жанрами і наприкінці виступів переможців нагороджували на галаконцерті.

Автентичну культуру Гуцульщини (мешканці гірських районів України) відзначали і дослідували багато письменників та літераторів. Унікальні традиції мешканців гір передаються і досі їхнім нащадкам та радують своїм багатством та красою. А фестиваль такий відбувається щороку не лише у Чернівецькій області і збирає гуцулів з усього світу. Починаючи з 1991-го року щороку свято організовують у одному із міст Гуцульщини. Минулого року фестиваль відбувся на Івано-Франківщині в містечкуЯремче.

Довідка
Кептар – традиційний гуцульський кожух без рукавів, який виготовляють з овечої шкіри. Носили таку жилетку на Прикапатті та етнічне населення Карпат. Так як у горах досить холодно буває навіть влітку, то кептар зігрівав і доповнював гуцульський стрій.

Comments

.,.,.,.