На Буковині триватиме триденний гуцульський фестиваль

Наприкінці літа у Чернівецькій області у місті Вижниця проведуть Міжнародний гуцульський фестиваль. Три дні ,з 30 серпня по 1 вересня триватиме етнографічне свято, яке буде насичене забавами та культурно-мистецькими подіями, інформує сайт chernivtsi-trend.

На святі проведуть показ гуцульського одягу і прикрас, будуть народні танці, кухня та працюватиме наукова конференція, на якій науковці презентуватимуть свої дослідження про життя і побут гуцулів. Очікується обговорення таких тем на конференції, як обряди та родинні свята гуцулів, дослідження гуцульського фольклору, побуту і життя мешканців гірських районів Західної України, особливості гуцульського господарювання та побуту. Також на фестивалі лунатимуть гуцульські пісні, співанки, гуморески та коломийки, тому усі охочі долучаться до популяризації українських гуцульських традицій.

Фестиваль є міжнародним, тому і очікується приїзд делегацій з різних країн. Гуцульські фестивалі святкують так гучно, як і гуцульські весіля, тому кожному варто побачити це дійство. Кожний день на фестивалі буде присвячений різний тематиці. У перший день, наприклад продемонструють гуцульський одяг і пригостять традиційними гуцульськими чаями і солодощами. Також на святі планується ніч кінопоказів та встановлення рекорду з найбільшої кількості вбраних у гуцульські кептарі.

Даний фестиваль відбувається щороку і збирає гуцулів з усього світу. Починаючи з 1991-го року кожного року його проводять у одному із міст Гуцульщини.

Цього літа центром гуцульської культури стане місто Вижниця. Першого вересня, під час закриття фестивалю відбудеться концерт за участі професійних артистів і тоді організатори передадуть естафету для проведення даного дійства наступному місту.

А минулого року фестиваль приймали у Яремче.

Comments

.,.,.,.