«Таємниця доріг далеких..»: у Чернівцях відкрили виставку фотографій про подорожі Володимира Івасюка

Виставку про подорож та поїздки відомого буковинського автора безсмертного українського хіта «Червона рута» композитора Володимира Івасюка було презентовано у Чернівцях. Про це інформує molbuk.ua, передає сайт chernivtsi-trend.

Таку експозицію під назвою «Таємниця доріг далеких..», присвячену саме поїздкам композитора вже втретє представили у меморіальному музеї Володимира Івасюка. Відомо, що Івасюк виховувався у інтелігентній родині. Батько композитора і автора пісень – Михайло Івасюк був відомим буковинським письменником. Пізніше, у своїй книзі він згадуватиме про поїздки родини на Азовське море до Бердянська та подорожі Володимира на Кавказ, мандрівки по карпатським селам. Івасюк і справді багато подорожував Україною, а також бував і у Польщі, Грузії, Вірменії. У 1972 році Івасюк поїхав до Москви як керівник медінститутського ансамблю «Водограй». У 1978 році, за рік до смерті Володимира Івасюка, він встиг побувати у багатьох куточках Прибалтики. Композитор об’їздив Литву, Латвію та Естонію.

Як відомо, 4 -го березня 2019-го року легенді, буковинському композиторові Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років. У Чернівецькій області, зокрема на Кіцманщині, де народився Володимир Івасюк цьогоріч масштабно відзначають день народження українського композитора, автора понад 100 пісень і зокрема легендарної «Червоної рути». Виставки, фестивалі концерти, конкурси – на Буковині вже відбулося чимало заходів, на яких вшанували пам’ять українського митця та генія свого часу. 

Загинув Володимир Івасюк за загадкових обставин. Він був у розквіті сил – молодим і гарним чоловіком, який отримав всесоюзну славу, тому назавжди залишиться він для нас молодим та усміхненим, як на фотографіях з далеких та цікавих мандрівок.

Comments

.,.,.,.