У Чернівцях відкрилася виставка унікальних авторських вишитих робіт

Майстриня Галина Дженикай у Чернівцях на виставці презентувала більше пів сотні своїх робіт. Жінка є автором унікальних авторських вишивок та візерунків, вона розповіла журналістам ТВА про свої роботи, які знаходяться по всьому світу у приватних колекціях та про сорочку, яка залишилася їй від бабусі, пише сайт Сhernivtsi-trend.

У Чернівцях відбулася друга персональна виставка Галини Дженикай. Майстриня захопилася художньою вишивкою ще в дитинстві, адже виросла у родині, де всі жінки вишивали, ткали та пряли.
Тому вишиванка, яку носить жінка дісталася їй ще від бабусі.

“Ця сорочка, що на мені, ще сорочка моєї бабусі”, – каже майстриня вишивки.

У цій сорочці бабуся вишивальниці ходила, коли була молодою дівчиною. Потім вишиванку успадкувала мати майстрині, а згодом і пані Галина.

Як зазначила пані Галина цій вишиваній сорочці близько ста років.
Майстриня прагне популяризувати своє мистецтво та передати свій досвід майбутнім поколінням. Саме для цього вона і організувала власну виставку.

У наш час буковинських сорочок стає дедалі менше, бо молоде покоління частіше обирає машинну вишивку, а такі речі не передають тієї історії та енергії, яку має авторська вишивка. На виставці представили понад 50 авторських робіт. Це і жіночі і чоловічі сорочки, рушники, писанки. У майстрині є свій власний унікальний стиль у роботах і навіть ескізи орнаментів жінка створює самостійно.
До 1-го квітня усі охочі можуть відвідати виставку. Відкрили експозицію  у навчально-методичному центрі культури Буковини у Чернівцях.

Довідка
Українська вишивана сорочка має багато спільного з вишитими сорочками народів Східної Європи. Ще за часів середньовіччя вишиванка була повсякденним та святковим одягом українців. Традиційна вишивка сорочок має оберегове значення й різниться залежно від регіону. 

Comments

.,.,.,.