Третину новин на сайтах Чернівців становить кримінал

Інформаційний простір Чернівців заполонили надзвичайні новини. Про це повідомила у своєму звіті регіональна представниця ІМІ в Чернівецькій області Альона Заіка, інформує сайт Сhernivtsi-trend.

З 11 по 15-те лютого цього року проаналізували  ряд місцевих видань та зробили висновки проте, яку саме інформацію доносять до читачів інформаційних сайтів в Інтернеті. Під аналіз потрапили такі п’ять інтернет-видань Чернівців: «Молодий буковинець», «Погляд», «БукІнфо», «АСС» та «0372». В основному звертали увагу на тематику інформаційних видань і для цього  проаналізували понад 500 видань на 5-ти ресурсах.

Дослідження виявило певну тенденцію та тяжіння до кримінальної тематики у новинах чернівецьких сайтів. Найчастіше місцеві видання звертають увагу саме на повідомлення прес-служб Чернівецької патрульної поліції та надзвичайних новин. Домінують у новинах повідомлення про автопригоди, діяльність правоохоронних органів, а вже потім, на другому та третьому плані виступають новин з соціальної тематики, культури та медицини. На думку представника ІМІ, ці новини викривляють дійсну картину реального життя і подій у Чернівцях. Адже життя не складається лише з негативних подій та нещасних випадків.

Тож у підсумку, оля «кримінальних» новин у загальному склала 32%, або майже 10 новин.

На другому місці за популярністю є новини соціальної тематики: охорона здоров’я, освіта,  надання пільг і так далі. Їм було присвячено 18% матеріалів (95 новин).  

Рідко новини на місцевих сайтах стосувалися і діяльності  місцевої влади – 10% або 52 новини. Також близько 6% матеріалів зайняли новини, які стосуються передвиборчої кампанії в Україні. Іншим політичним новинам відвели всього 2% матеріалів.  

 

Comments