Як чернівчанам запустити успішний стартап?

Стартап – це та річ в сучасному світі, яка дозволяє заробити мільйони і стати відомим у всьому світі завдяки власній бізнес-ідеї, розповідає сайт chernivtsi-trend.in.ua. В самому визначенні поняття “стартап” зовсім нічого немає про технології та інновації, однак в наші дні це саме так бізнес-модель, в пошуках якої сучасні інвестори звертаються до інноваційного технологічного світу.

Стартап запустити не так просто – для цього напередодні потрібно зробити чимало важливих речей, які визначатимуть успішність проєкту. Що потрібно знати про стартапи у Чернівцях, аби запустити власну успішну справу, – читайте у нашому матеріалі.

Успішність ідеї визначає ринок

11

Передусім, треба змиритися з думкою про те, що як би ви сильно не вірили в ідею, необхідність її реалізації та успішність визначає ринок. Разом з тим, проєкти, які можуть вам здаватися неприйнятними і непотрібними, ринок може сприйняти “на ура”. Дуже велика частина проєктів зазнає поразки через те, що засновнику вона здається крутою, а ринок відкидає ідею, аргументуючи це тим, що проєкт насправді не потрібен для ринку.

Стартап – це свого роду лотерея, в якій ніколи не знаєш, виграєш ти чи ні. Навіть з крутою на ваш погляд ідеєю можна пролетіти як фанера над Парижем – оцінюють інвестори, в першу чергу, команду та проблему. При цьому навіть ті ідеї, які приймають до розгляду і в які готові інвестувати, не пропускають на ринок без змін – ще мабуть жоден стартап не зазнав абсолютно ніяких змін перед виходом на ринок. Тому чернівчанам потрібно знати, що, створюючи стартап, необхідно одразу бути готовим до того, що доведеться адаптуватися, переорієнтуватися до змін і мати кілька запасних варіантів.

Українські і закордонні стартапи: хто краще?

2

Не потрібно наперед ставити діагноз своїй ідеї і опускати руки, думаючи, що десь в Америці такий стартап вже розробили, просунули і там це вийшло успішніше, ніж може вийти в нашій Україні. Всі ми – люди, тому стартапи і тут, і там, не даються з першого разу: як каже статистика, американські стартапи проходять з чотирнадцятої спроби, українські – з сімнадцятої. Невеликий відрив, чи не так?

Варто розуміти, що українські стартапи так само можуть знайти успішне продовження за кордоном, де у них потенційно фінансово спроможніші інвестори. Успішність ідеї в Чернівцях визначить команда, яка над нею працює – якщо ви зібрали потужних, надійних і цілеспрямованих людей, які готові докласти максимум зусиль для реалізації ідеї, спробувати кілька разів і шукати різних підходів до втілення ідеї на практиці – ви обов’язково будете мати успіх.

На кого чернівчанам варто орієнтуватися?

3

Для багатьох речей у цьому світі необхідне якесь натхнення і дуже часто історії успіху тих чи інших людей саме стають для нас прикладом і спонукають робити щось своє. Однак, якщо мова йде про стартапи, то фахівці радять не орієнтуватися сліпо на чийсь приклад – тут працює дещо інша схема.

Так, засновник компанії GrowthUP Group Денис Довгополий поділився власним досвідом і розповів про те, що сам особисто виступає проти того, щоб читати чиїсь біографії. Справа в тому, що за кожним стартапом стоїть якась певна річ, яка і визначила успіх справи – наприклад, певна зустріч. Однак повторити таке неможливо і відтворити успіх, орієнтуючись на чиюсь біографію і історію успіху, теж неможливо.

Спостерігати потрібно не за історіями успіху чужих людей. Денис Довгополий радить чернівчанам орієнтуватися саме на чужі помилки на шляху до створення успішного стартапу. Помилки дуже часто і стають джерелом успіху, вони – невід’ємна частина будь-якого стартапу і успішної історії його розвитку.

На яку сферу для стартапу чернівчанам варто звернути увагу, щоб добитися успіху?

4

Якщо вже видно певний тренд, то запізно в нього поринати – таку думку стверджують більшість успішних засновників стартапів України. Тут ніколи не можна вгадати, яка сфера принесе успіх і визнання. Якщо зараз, допустимо, у певну галузь вкладають мільйони, то це означає, що кілька років тому з’явився стартап, який тепер збирає такі кошти.

Ані думка експертів, ані прогнози спеціалістів окремих галузей не можуть бути достовірними на 100%. Як ми вже писали вище, стартапи – це свого роду лотерея, в якій ніколи не знаєш достеменно, виграєш ти чи ні. Тому слідкувати за трендами – це погана ідея, яка навряд зможе принести успіх.

Єдине, чим варто оперувати при виборі галузі застосування вашого стартапу, це орієнтація на ваші знання, орієнтація на галузь, де ви маєте певну компетенцію, де існує якась проблема, яку потрібно взяти і вирішити.

Яких найчастіших помилок варто уникати чернівчанам?

7

При створенні стартапу може виникнути чимало труднощів – здебільшого, вони пов’язані з помилками, які допускає команда:

  • Неправильна команда. Що це означає? Люди, яких ви згуртували довкола себе заради спільної мети, готові знецінити ідею вже після першої невдачі; ті, хто не докладає достатньої кількості зусиль, аби втілити ідею в життя і не використовує свій потенціал на повну;
  • Негнучкість. Друга головна помилка при створенні стартапу – це негручкість, що означає неготовність до змін, поправок, постійних оновлень проєкту тощо. Пошук ефективних рішень при виникненні труднощів – ось що вирізняє успішний стартап від неуспішного.

Крім того, радять спеціалісти і не надто звертати увагу на бізнес-план, на який часто команда тратить занадто багато часу. Результати приносить кожен тиждень наполегливої командної роботи над ідеєю, адже над бізнес-планом можна працювати годинами, а потім одним лише практичним кроком перекреслити все, що створювалося в бізнес-плані.

Не бійтеся діяти – стартап всього за невеликі вкладення може стати вашим квитком у щасливе і забезпечене життя, а також принести чимало користі нашій планеті.

Comments