На шляху до створення першого Молодіжного центру у Чернівцях

Сьогодні в Україні вже діє кількасот молодіжних центрів і просторів різної форми власності. Такі молодіжні хаби, платформи та коворкінги успішно працюють у більшості обласних центрів України, а також активно розвиваються в маленьких містах і селах України. Відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради вже не перший рік працює над створенням молодіжного центру в нашому місті. Адже у наш час молоді варто надавати більше простору для розвитку, можливості користуватися безкоштовно своєрідним майданчиком для стартапу. Читайте детальніше на chernivtsi-trend.

Важливість започаткування ініціативи у місті

Чернівці всі знають як студентське місто. Проте, у Чернівцях досі немає жодного молодіжного центру. Тут навчаються та працюють багато талановитих молодих людей, але чомусь більшість інертна – мало тих, хто охоче організовує щось корисне для себе і для міста. Творити якісно нову молодіжну політику міста важко в таких умовах. Звісно ж, є  потужні молодіжні організації, які працюють, а є організації, які б хотіли щось зробити, роблять певні спроби, але не мають приміщення, де можна було б зібратися в будь-який час.

Ці та схожі питання може вирішити поява вільного молодіжного простору – молодіжного центру Чернівців – «Резиденція молоді». Молодіжний центр – простір європейського зразка, своєрідний осередок практичної роботи з молоддю. Установа, що сприяє розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді.

Відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради вже не перший рік працює над створенням молодіжного центру в нашому місті. Було зроблено чимало, але попереду ще більше роботи.

простір2

Перспективи та можливості установи

На базі Чернівецького молодіжного центру буде можливість проводити масштабну інформаційну кампанію щодо можливостей та перспектив у напрямку профорієнтації, різнопланових правових аспектів, пошуку роботи, згуртовувати молодіжні спільноти, проводити тренінгові заходи та ворк-шопи; працювати із молодими людьми з інвалідністю, впроваджувати інклюзію, толерантність до особливих людей.

Діяльність спрямовується на профілактику таких негативних явищ, як наркоманія, зловживання алкоголем, бандитизм, вбереже від впливу маргінальних груп з негативним забарвленням.

Після облаштування центру, як креативного простору, для учнівської та студентської молоді міста, відкриються нові можливості для самоідентифікації, творчості, профорієнтації. Діяльність центру спрямована на здоровий спосіб життя, формування чіткої життєвої позиції. Планується проводити різноманітні навчання, використовувати інструментарій неформального підходу: «живі бібліотеки», де лекторами будуть реальні чернівецькі успішні бізнесмени, представники творчої, літературної еліти; тренінги, відео лекторії – перегляд мотиваційних, наукових фільмів.

Молодь сама вирішуватиме, які заходи в рамках реалізації місцевої молодіжної політики їй потрібні. Центр здійснюватиме адвокацію ідей та менторство перед виконавчою владою міста. Плануємо залучити волонтерів-носіїв мови для вивчення чи удосконалення іноземної мови. Підсумовуючи, наголошуємо, що належне облаштування центру дасть можливість молоді мати свій простір для проведення активного та корисного дозвілля, навчання, обміну досвідом, профорієнтації. 

Comments