Як працює обласний кіноархів «Чернівецький кіновідеопрокат»

5 тисяч кінострічок на різних носіях – стільки кіно та відеопродукції зберігається в архівах Чернівецького кіновідеопрокату. Обласний кіноархів працює у Чернівцях з 1944 року. І за Радянського Союзу тут свого часу безперестанку працювали 70 робітників та постачали кінопродукцію у райони. У кінопрокаті є легендарна зала, де відбувався попередній показ фільмів для обкомівських працівників. І лише після повної цензури фільм потрапляв на широкий екран.

Що сьогодні відбувається в обласному кіноархіві, як зберігають плівку та чому за цим комунальним підприємством закріплено таку велику територію, читайте у матеріалі на chernivtsi-trend.

Мета діяльності закладу

Обласний кінопрокат розташований на Роші. Дістатися туди можна маршруткою № 6 або приватним транспортом. Ворота комунального підприємства зачинені, адже цей об’єкт під охороною. 5 тисяч кінострічок. Стільки кіно та відеопродукції тут зберігають. Серед них – художні та документальні, науково-популярні вітчизняні та зарубіжні кінострічки різних років виробництва. Тому все зроблено згідно з правилами безпеки та професійного зберігання кіноплівки на різних носіях.

Підприємство створене з метою розповсюдження національної та світової кіноспадщини, збереження національного кінопродукту, покращення кіно- та відеообслуговування населення Чернівецької області.

Основна діяльність спрямована на продюсування, демонстрування, використання і формування обласного кіно- та відеофонду новими кінострічками на різних цифрових носіях. А також забезпечення контролю за використанням кінотеатрами, кіновідеоустановками та іншими суб’єктами, що надають кіновідеопослуги, дотримання правил ліцензійного показу. Займається організацією і проведенням кінофестивалів, прем’єрних та тематичних показів, співпрацює з навчальними та культурними закладами, творчими спілками, сприяє розвитку вітчизняної кінематографії.

кінопрокат2

Розвиває популярність українського кіно

Під час будівництва незалежної держави кіно є дуже вагомим важелем впливу на свідомість молодого покоління. Зараз Україна надає велику фінансову підтримку українському кінематографу, нардепи ухвалюють закони, які сприяють виробництву сучасних українських фільмів. А Державне агентство України з питань кіно відмічає роботу Чернівецького кінопрокату щодо представлення українського кінематографу на теренах Буковини.

На такому великому підприємстві у штаті працює 11 людей: досвідчені редактори, фільмоперевіряльники, інженерно-технічний персонал, чотири охоронці, адже територію спеціального призначення цілодобово охороняють. Коли зводили будівлю кінопрокату, плівка була горючою, тому тут такі масштаби. Крім того, є резервуар запасу води для протипожежних заходів ДСНС Чернівців на весь цей мікрорайон та силова  електророзподільча станція РЕМу. А ще останніми роками у приміщенні кіновідеопрокату діє виборча дільниця для зручності мешканців навколишніх вулиць.

Наразі чернівецький кінопрокат має заслужену репутацію в  Україні. Кінематографісти з усіх студій хочуть приїжджати на Буковину та долучатися до створення нових кінострічок та проведення їхніх презентацій.

Comments

.,.,.,.