Коротко про вуличне освітлення: чому Чернівці пасуть задніх?

Чернівці мають 483 пам’ятники архітектури та містобудування. Однак, щоб розгледіти архітектуру будівель у темний час доби, потрібно користуватися ліхтариком. Лише деякі будівлі в центрі міста архітектурно освітлені. В іншому випадку використовують або прості лампи, або на вулиці взагалі темно.

Востаннє у Чернівцях у 2008 році, у поєднанні з 600-річчям міста, була розроблена концепція для висвітлення архітектурних будівель. Відтоді замінено лише освітлення фасадів, і то не скрізь. Детальніше про те, чому освітлення фасадів будівель у Чернівцях припинилося десять років тому і як світло може впливати та змінити зовнішній вигляд будівлі, читайте на chernivtsi-trend.in.

Проблеми на кожному кроці

Чернівчани та туристи, які вночі гуляють по центру міста, помічають, що в Чернівцях є багато оригінальних архітектурних споруд, але вночі вони схожі на привидів – темних і невидимих. Неможливо врахувати ні елементи ліпнини, ні саму архітектуру. І якщо це вже відомо місцевим жителям, то туристи, які приїжджають з інших міст України чи з-за кордону, відразу помічають контраст і звертають увагу на цю тему.

Активні підприємці з Чернівців вирішили змінити цю ситуацію в нашому місті. Вони організували та почали замінювати лампи в архітектурних будівлях. Ініціативна група розробила план роботи щодо заміни ламп освітлення будівель. Особливо в центрі міста (Театральна площа, Центральна площа і філармонія) та на вулицях Ольги Кобилянської і Головної. У житлових підрозділах робота координувалася з мешканцями та з колективним балансоутримувачем.

Зараз підрядники замінили світильники на Театральній площі. У будинках офіцерів світильників майже немає. Якби не одна лампочка, можна було би подумали, що електрика взагалі відсутня. Підрядники кажуть, що коли вони пропонували безкоштовно замінити лампи, мешканці та власники часто не розуміли, чому вони це роблять, вишуковуючи користь у їхніх діях. Також були проблеми при зміні ламп. Однак під час роботи їм допомагали патрульні та керівники закладів.

театр

Хто візьметься за реконструкцію?

Підрядники почали замінювати підсвічування в грудні і планують завершити все до кінця березня. Кажуть, Центральна площа є найпроблемнішою – там потрібно замінити всі лампи. 32 000 гривень витратили тільки на Театральну площу. Чому підприємці самі замінюють фасадне освітлення та енергопостачання, яке відповідає за забезпечення зовнішнього освітлення в Чернівцях?

У коментарі директор КП «Міськсвітло» Вадим Чубатюк заявив, що минулого року жодна масштабна робота по заміні підсвітки в Чернівцях не була завершена через брак коштів. Вадим Чубатюк додав, що освітлення архітектурних будівель перебуває у хорошому стані в центрі міста. Однак для цього потрібен капітальний ремонт або повна заміна ламп.

Департамент з питань житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради підтвердив, що не було виділено коштів на покращення фасадів міста протягом 2018-2019 років. «Міськсвітло» виконували роботи за гроші, заплановані на поточний ремонт. Крім того, на ці видатки у 2020 році не заплановано жодних коштів. Міністерство розпочне тендер на тривалу роботу, але поки не знає, скільки коштів на це виділять.

Comments