Головні критерії вибору дитячого ліжечка

Сьогодні на ринку такий великий вибір різноманітних дитячих ліжечок, що дуже складно зосередитися і вибрати дійсно гідну, якісну і практичну річ. Різноманітність форм, розмірів, кольорів і додаткових функцій просто вражає. Однак не варто вибирати ліжко спираючись виключно на візуальні переваги, під дизайн приміщення або ж слідуючи модним віянням. Дитяче ліжко – це перш за все зона відпочинку для дітей, тому вона має бути комфортною, зручною і безпечною, дивитися докладніше на https://shop.mamindom.ua.

Новонароджені діти більшу частину доби сплять, тому відповідно найбільше часу проводять саме в ліжечку.

Звертаємо увагу на найважливіші критерії, щоб вибрати ліжко максимально вдало.

Основні критерії, за якими потрібно вибирати дитяче ліжечко

Ми розуміємо, що не завжди діти постійно сплять в своєму ліжечку. Нерідко малюк засинає на ліжку батьків, в гойдалці, або в спеціальному коконі. В такому випадку ліжечко можна додатково використовувати ще і як місце для гри, де дитина зможе пробувати самостійно вставати, грати і проводити якийсь час на самоті.

Серед основних параметрів за вибором ліжечка, варто виділити наступні:

  • Екологічність матеріалів. Дуже важливий фактор, а ще все поверхні повинні бути бездоганно гладкими.
  • Безпека. Ліжко повинна відповідати всім нормам безпеки. Повинно бути враховано все, від висоти стінок, до відстані між планками;
  • Практичність.

Давайте розглянемо кожен з цих критеріїв докладніше.

Дитяче ліжко: який матеріал вибрати?

Найбільш популярним матеріалом для виготовлення дитячих ліжечок вважається натуральне дерево. Це екологічно чистий матеріал, міцний і довговічний, і абсолютно безпечний для дитини. Звичайно, дерев’яні моделі можуть мати додаткові елементи з пластику або металу, але в такому випадку потрібно додатково поцікавитися їхньою якістю і не токсичністю.

За вибором деревини, то варіантів багато. Вільха, береза, клен, ясен, бук, сосна – кожне з цих дерев може використовуватися, однак від породи залежить ціна кінцевої моделі.

Також, серед більш бюджетних варіантів можна виділити моделі з ламінованої плити або ДСП. Такі ліжка теж користуються популярністю, головне щоб ліжечко було якісно зроблена, матеріал мав захисне покриття, і не було ніяких нерівностей і скалок.

Ще один важливий нюанс – покриття. Діти можуть гризти і облизувати бортики, тому слід переконатися, що фарба або лак, якими вони покриті, безпечні для дитячого організму.

Вибір дитячого ліжечка: особливості конструкції

Кожна ліжечко складається з наступних елементів: бортики, ніжки, дно.

До кожного з цих елементів є свої вимоги і побажання.

Вимоги до бортиків

З точки зору безпеки, відстань між прутами стінок має бути не менше 2-3 см і не більше 7 см. Цей параметр передбачений для того, щоб дитина не могла запхати між прути палець або голову.

З точки зору практичності, багато батьків вибирають моделі в яких бортики можуть регулюватися по висоті. Шукають конструкцію в якій можна опускати або піднімати дно. А також відчіплювати частина бортика і присувати ліжечко впритул до дорослого ліжка.

Також, добре передбачити можливість установки спеціальних силіконових накладок на краю бортиків, на період коли у дитини будуть різатися зуби.

Вимоги до дна

Напевно, мало хто з батьків звертає увагу на дно вибираючи дитяче ліжечко. А даремно. Це важлива складова, до якої теж є певна вимога.

По можливості треба вибирати ліжечко з рейковим дном, а не суцільним. Тоді менший ризик появи грибка, адже при суцільному дні, матрац недостатньо просушується і провітрюється.

Вибір з точки зору практичності

Вибір дитячих ліжечок дійсно великий і купуючи подібний товар можна купити максимально універсальну річ, яка буде поєднувати в собі ще кілька функцій.

Мова йде про:

  • Ліжка-трансформери, що з часом перетворюються в кушетку або крісло,
  • Ліжка-манежі;
  • Ліжка, що розраховані на широкий діапазон віку дитини;
  • Моделі з можливістю облаштування додаткового місця для зберігання речей, пеленального столика.

Вибирайте дитяче ліжечко правильно і насолоджуйтеся спокійним сном малюка!

Comments

.,.,.,.