Історія одного театру

Театр кожного міста має свою унікальну історію. Їх стіни чули найпрекрасніші пісні, театральні вистави, різні виступи. Це унікальне культурне місце, пише chernivtsi-trend.in.ua.

В місті Чернівці є своє культурне місце – Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської.

В цій статті ви дізнаєтесь багато цікавого про цей унікальний театр та зрозумієте чому його варто відвідати.

Перш за все коли Ви приходите до театру, то перед вами відкривається вид на Театральну площу. Колись на ній були склади з військовим провіантом, потім тут був рибний базар, а в 1904 році на ній побудували театр і все – ніяких базарів та складів.

Будівництво

Сам театр спроектували віденські архітектори Гельмер і Фельнер . За їх ініціативі побудували більше 200 будівель по всій Європі, в тому числі 48 театрів. З них кілька у Відні і український Одеський оперний театр, а в місті Фюрт (Німеччина) є близнюк чернівецького театру. Про будівництво театру австрійська преса того часу писала, що чернівецький театр – це мрія з оксамиту і золота. 

Коли побудували театр, на початку він виглядав не дуже пафосно, тому вирішили вирити перед ним яму і тепер щоб дійти до театру, треба спочатку спуститись по сходинкам, а потім по ним піднятись. А логіка в тому, щоб на театр дивитись знизу вгору, тоді він красивіше. Такий собі оптичний прийом. Театр надзвичайно красиво виглядає з гори. В цьому вам допоможе переконатись дрон. Екстер’єр театру виконаний у стилі бароко. Вартість будівництва театру коштувала 600 000 крон. На той час це були фантастичні гроші.

Відкрили театр дуже яскраво 3 жовтня 1905 року. Це і є День його народження. На будівлі є статуя Аполлона, також зображено Шевченка, Шекспіра, Гете, Вагнера, Моцарта та інших.

Що за лаштунками?

Радимо Вам взяти екскурсію в театрі – «Театр за лаштунками». Назва говорить сама за себе. Ви зможете побачити театр зі сторони актора, а не глядача.

Ваша екскурсія розпочнеться із залу, де проходять вистави. Він виконаний в червоному стилі і є типовим для австрійського стилю будівництва. Ви зможете навіть зайти на сцену та побачити всю красу залу очима актора. Такі ж екскурсії проводять і в Віденському театрі. 

Чернівецький театр входить в десятку найкрасивіших театрів світу.

В Чернівецькому театр бував імператор Австрії – Франц Йосиф. Він сидів в окремому королівському ложе, яке і зараз існує для особливих гостей.

Також в короля Франца була своя кімната відпочинку в театрі. Звідти у нього був окремий вихід на ложу. Також він мав свій окремий вхід в театр. Він під’їжджав завжди на кареті і окремо піднімався на другий поверх королівського ложе.

На оздоблення зали театру пішло близько 5 кілограмів золота, точніше 4 кілограми та 800 грамів. Остання реставрація театру була в 1980 році.

Цікавий факт. В стільчиках в залі була спеціальна морська трава, яка вбирає звук під час сидіння на нього та давала гарну акустику. Потім коли проводили реставрацію, траву прибрали і поставили замість неї поролон. Але через декілька місяців зрозуміли, що поролон зовсім не вбирає звук в залі і дає скрипи стільців, але було вже пізно.

Відома легенда говорить, що дзеркало в театрі, яке знаходиться на другому поверсі є магічне. Привезено воно було у Чернівці у 1878 році з Венеції. Кажуть, що якщо в нього подивитися, то збудуться всі бажання, оскільки воно володіє особливою енергетикою. 

На сцені театру виступала велика кількість зірок світу. До прикладу, Джузеппе Верді, Йоганн – Фрідріх Шиллер, Ріхард Вагнер, Енріко Карузо, Соломія Крушельницька,  Федір Шаляпін.

За всю історію театру тут зіграно більше чим 500 вистав.

В театрі також працювала Софія Ротару. На Алеї зірок на Театральній площі є її зірка. Також є зірка слави співака Іво Бобула, який народився в Чернівецькій області, Назарія Яремчука, Миколи  Мозгового, Володимира Івасюка, Яна  Табачника та багатьох інших.

Тому варто зазначити, що історія самого театру є особливою, яка заслуговує уваги. В його будівництво було вкладено багато сил, любові та архітектурної майстерності.  Обов’язково відвідайте театр, побувайте на виставі та загляніть за його лаштунки. Він фантастичний. А знайти його можна за адресою – м. Чернівці, Театральна площа, буд. 1.  Бажаємо приємного перегляду вистав та цікавої екскурсії.

Comments

.,.,.,.