Навчання туризму: 4 професії, де не потрібна вища освіта

«Закінчити школу на відмінно, освоїти спеціальність в університеті, влаштуватися на роботу» — ще 30 років тому такий сценарій був безпрограшним для побудови кар’єри. Сьогодні все більше людей не бачить сенсу витрачати 4-5 років на отримання диплома. Придбати необхідну теорію та практичні знання, підтверджені сертифікатом, можна на спеціалізованих коротких курсах за пару місяців або навіть тижнів.

Якщо ви захоплюєтеся сферою подорожей, але не знаєте, які вакансії переглядати, експерти компанії Poehalisnami.ua пропонують корисну добірку. Тут популярні професії, які не вимагають тривалого навчання туризму.

Бортпровідник

Список вимог до бортпровідників значний: «вік до 35 років, приємна зовнішність, міцне здоров’я та гарна фізична підготовка, знання іноземної мови». Натомість мати на руках «корочку» із вишу необов’язково. Починати роботу можна, закінчивши спеціальні курси у сфері туризму, тривалістю 3-6 місяців. Необхідно скласти іспити та пройти стажування від навчального закладу. У кар’єрних перспективах стюарда чи стюардеси зростання до начальника служби чи інструктора.

Аніматор

Аніматор — нова, але затребувана професія, адже для працевлаштування не потрібно мати специфічні навички. Достатньо демонструвати запал, життєлюбність, комунікабельність та любов до творчості. Більшість аніматорів — студенти, які бажають підробити на літніх канікулах якраз під час пляжного сезону. Додатковим плюсом буде досвід роботи з дітьми, вміння співати чи танцювати.

Менеджер з туризму

Захоплюєтеся географією, вмієте переконувати та хочете дарувати людям позитивні емоції? Тоді саме час доглянути курси для менеджерів з туризму. У процесі навчання ви дізнаєтеся про специфіку курортних напрямків, правила обробки клієнтських запитів, принципи оформлення документів, секрети успішних продажів. А потім зможете без проблем влаштуватися в турагентство. Багато компаній пропонують роботу кандидатам, які закінчили курси з туризму, але ще не набили досвід. Особливо якщо майбутній співробітник відкритий та товариський, грамотно висловлює свої думки та швидко вирішує конфліктні питання.

Однак майте на увазі: на шляху зустрічатимуться не лише вдячні клієнти. Підбір путівок для вибагливих мандрівників може перетворитися на справжній квест, навіть якщо ви пройшли навчання на менеджера з відзнакою. Професія вимагає уважності, винахідливості, стресостійкості.

Гід

Між спеціалізаціями гіда та екскурсовода часом виникає плутанина. Існує поширена думка, що це лише різні назви однієї професії. Насправді, їх потрібно чітко розділяти. У спектрі обов’язків екскурсовода: водити туристів за визначними пам’ятками та розповідати про них за заготовленою програмою. Гід, у свою чергу, є провідником мандрівника у незнайомій країні — зустрічає в аеропорту, супроводжує готель, вирішує конфліктні питання, повідомляє про всі зміни. Навчання турагентів-гідів зазвичай пропонують туроператори. Вища освіта не потрібна. А ось клієнтоорієнтованість, товариськість, стресостійкість обов’язкові для просування по службі. Крім того, будьте готові до тривалих відряджень. Якщо ви вільно володієте іноземною мовою, можете пройти навчання на турагента-перекладача та отримати роботу з вищою ставкою.

Comments

.,.,.,.