Інгалятори, їх типи та характеристики

Які бувають інгалятори та які в них параметри? Інгалятори – це пристрої, призначені для вдихання та очищення дихальних шляхів. Можна виділити кілька типів інгаляторів, розділивши їх на поршневі, ультразвукові, діафрагмові та напірні інгалятори. Кожен із цих інгаляторів може мати різні параметри.

В останні кілька років ми спостерігаємо зростаючу популярність інгаляційної терапії, зокрема небулайзерної. Медична спільнота сумісна, інгалятори  – це майбутнє медицини. Цей інноваційний метод лікування є універсальним. Його можна застосовувати як дітям, так і дорослим. Він безпечний – додатково не навантажує травну систему, ефективний – мікрочастинки потрапляють безпосередньо в органи дихання, надаючи негайний терапевтичний ефект. Придбати його можна в Med-magazin.ua.

Типи інгаляторів

Який краще: сітчастий чи поршневий? Кожен із типів відрізняється способом розпилення. Поршневі (пневматичні) інгалятори складаються з електричного компресора та контейнера з ліками. Вони схильні видавати досить гучний шум під час роботи, що може збентежити чутливих дітей або викликати інтерес у допитливіших. З іншого боку, сітчастий (мембранний) інгалятор працює, проштовхуючи рідкі ліки через крихітні отвори в мембрані, що вібрує. Його перевагою є оперативність та точність. Про те, як користуватися ними, підкаже фахівець з магазину.

Параметри

Параметри інгаляційних пристроїв є дуже важливим питанням, яке слід враховувати при покупці інгаляторів, але мало хто знає, що вони означають і як можуть впливати на якість інгаляції. Які параметри можна розрізняти в інгаляторах?

Розмір частинок MMAD

Одним з найважливіших параметрів є розмір часток, виражений в MMAD. Це середній розмір аерозольної частинки, зазначений у мікрометрах, що означає, що не менше половини частинок, що генеруються пристроєм, мають діаметр, менший або дорівнює зазначеному діаметру.

Нижче ви можете знайти розмір часток, призначених для проникнення в окремі відділи дихальних шляхів. Лікар розповість, як дихати правильно з апаратом.

Також варто подумати про покупку пристрою з небулайзером, що має спеціалізовані ковпачки. Вони зазвичай дозволяють генерувати частинки різного розміру, що дозволяють проникати в кожен відділ дихальних шляхів залежно від захворювання. При нежиті це важливо. Таке рішення дозволяє використовувати пристрій декільком людям із різними респіраторними захворюваннями. Іноді трапляється так, що старі моделі інгаляційних пристроїв не мають можливості змінити розмір частинок. Вони фіксовані, але, наприклад, ви можете купити інгаляційні набори з накладками, які дозволяють змінити розмір частинок. Як працює пристрій пояснить консультант.

Частинки різного розміру та їх всмоктування:

  • 8 мкм – при кашлі.
  • 5 – 8 мкм – пенетрація трахеї.
  • 2 – 5 мкм – всмоктування у бронхах.
  • 0,5 – 3 мкм – альвеолярна абсорбція.

Comments

.,.,.,.